• rozwiń

Groźba zwolnienia z pracy za dokarmianie bezdomnych. McDonald's przeprasza

Groźba zwolnienia z pracy za dokarmianie bezdomnych. McDonald's przeprasza
Foto: Flickr (CC BY SA 2.0)/ Eric Chan Foto: McDonald's przeprasza za incydent

Zwolnienie z McDonald's za dokarmianie bezdomnych? Amerykańska firma przeprasza za incydent, do którego doszło w jednej z francuskich restauracji sieci.

Restauracja w Hyeres w pobliżu Marsylii wydała swoim pracownikom instrukcje, w której zabrania karmienia bezdomnych osób.

"Zabronione jest zapewnianie posiłków bezdomnym. Posiłki dla zespołu powinny być spożywane na miejscu, są one bowiem osobistą korzyścią tylko i wyłącznie dla pracownika" - głosił komunikat.

"McDonald's nie zajmuje się karmieniem wszystkich głodnych ludzi na Ziemi. Odstępstwa od tej reguły doprowadzą do poważnych konsekwencji, w tym zwolnienia" - czytamy.

I reakcja

Oświadczenie spowodowało ostre reakcje, także ze strony klientów. Francuski McDonald's w oświadczeniu poinformował, że wytyczne zostały wprowadzony po "poważnym incydencie" z udziałem dwóch bezdomnych. Doszło do niego przed restauracją i - według relacji - zagrażał on bezpieczeństwu pracowników.

"Takie postawienie sprawy i jej wymowa były niepotrzebna. Szefostwo restauracji szybko usunęło instrukcję. McDonald's przeprasza wszystkich, którzy mogli poczuć się dotknięci. Nasza marka świadczy usługi wszystkim klientom, bez dyskryminacji" - głosi oświadczenie.

We Francji McDonald's posiada wiele restauracji w formie franczyzy. Pierwszą otwarto w 1979 roku. W całym kraju to 1,2 tys. lokali, które zatrudniają 69 tys. osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
majowy poranek 11
No nie, to juz przegieli na max.Nie dosc, ze to gowniane zarcie wciskaja ludziom, to jeszcze nie pozwola, zeby biedni i glodni nic z ich panskiego stolu nie zjedli.Ja juz od dawna nic tam nie kupuje, oprocz kawy.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane