• rozwiń

Zuckerberg zgłębia tajemnice chińskiego socjalizmu. Partia odblokuje Facebooka?

Zuckerberg zgłębia tajemnice chińskiego socjalizmu. Partia odblokuje Facebooka?
Foto: Flickr (CC BY-SA 3.0) Foto: Twórca Facebooka kupił kilka książek przywódcy ChRL Xi Jinpinga

Mark Zuckerberg pogłębia wiedzę na temat chińskiego modelu socjalizmu czytając książkę o zarządzaniu, której autorem jest przywódca ChRL Xi Jinping. Portal chińskiej agencji ds. internetu opublikował w poniedziałek zdjęcie twórcy Facebooka i książki leżącej na jego biurku.

Agencja AP zwraca uwagę, że od długiego czasu Facebook próbuje dostać się na chiński rynek, gdzie ten portal społecznościowy jest blokowany. Jednak Zuckerberg nie poddaje się i podobno szuka inspiracji do dalszych działań w lekturze dzieła chińskiego przywódcy.

"Chińskie właściwości socjalizmu"

Oficjalny portal informacyjny chińskiej agencji ds. internetu zacytował twórcę Facebooka, który chwali się zakupem kilku egzemplarzy książki Xi, która ma pomóc jemu i jego współpracownikom poznać "chińskie właściwości socjalizmu".

Kontrolowany przez komunistyczne władze portal China.com.cn podał, że zdjęcie zostało zrobione podczas wizyty w kalifornijskim biurze Zuckerberga głównego chińskiego urzędnika ds. internetu Lu Weia. W październiku twórca Facebooka zaskoczył chińskich studentów w Pekinie, kiedy podczas spotkania rozmawiał z nimi przez pół godziny w języku mandaryńskim, którym posługuje się około 70 proc. mieszkańców Chin.

Chińskie władze od lat agresywnie cenzurują treści w internecie, blokują dostęp do amerykańskich serwisów społecznościowych Facebook i Twitter, a na ich lokalnych odpowiednikach w rodzaju Weibo kasują nieprzychylne rządowi wpisy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane