• rozwiń

TUI odwołuje wycieczki do Egiptu. ITAKA na razie jeździ

TUI odwołuje wycieczki do Egiptu. ITAKA na razie jeździ Odtwórz: TUI odwołuje wycieczki do Egiptu. ITAKA na razie jeździ
Foto: Marbo Ichihara/CC BY-NC 2.0 | Video: tvn24 Foto: TUI Poland odwołuje imprezy turystyczne do Egiptu na sezon lato 2015 | Video: TUI odwołuje wycieczki do Egiptu. ITAKA na razie jeździ

Biuro podróży TUI Poland odwołuje imprezy turystyczne do Egiptu zaplanowane na te wakacje. - Klienci, którzy przebywają aktualnie w Hurgadzie, będą powracać do Polski zgodnie z programem podróży - informuje w komunikacie biuro podróży. Tymczasem ITAKA kontynuuje loty do Marsa Alam, Szarm el-Szejk i Hurgady. Ale, jak przyznaje w rozmowie z portalem tvn24bis.pl Piotr Henicz z ITAKI, biuro podróży rozważa zawieszenie wyjazdów do Egiptu.

- TUI w tym sezonie letnim już do Egiptu latać nie będzie - stwierdził w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Marek Andryszak, prezes biura podróży TUI Poland.

"Nie mamy wyjścia"

Zarząd TUI Poland decyzję podjął w związku z opublikowanym wczoraj przez ministerstwo spraw zagranicznych komunikatem ostrzegawczym przed podróżowaniem do Egiptu.

- Nie widzimy innej możliwości jak zawiesić połączenia od dzisiaj - powiedział Marek Andryszak.

Jak dodał, wobec takiego komunikatu MSZ "nie mają wyjścia". - Gdybyśmy w dalszym ciągu te wycieczki wykonywali, klient w każdym momencie może zdecydować, że nie poleci, i my w tym momencie przewozimy powietrze w samolotach. To jest bardzo kosztowne - stwierdził Andryszak.

- Ci, którzy mieli lecieć dzisiaj, zostali poinformowani i wyszukujemy razem z nimi wyjazdy o podobnej kwocie do innych kierunków turystycznych - stwierdził prezes TUI.

Powrót zgodnie z programem

W związku z opublikowanym w dniu 2 lipca 2015 roku przez ministerstwo spraw zagranicznych komunikatem ostrzegającym przed podróżowaniem do Egiptu, w tym także do kurortów położonych nad Morzem Czerwonym, zarząd TUI Poland podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży ofert wakacyjnych i odwołaniu wszystkich imprez turystycznych do Egiptu do końca sezonu letniego - czytamy w komunikacie.

Prezes Marek Andryszak, poinformował, że informacja ta "dotyczy tysiąca turystów".

Jak czytamy dalej, "klienci TUI Poland, którzy przebywają aktualnie w Hurgadzie, będą powracać do Polski zgodnie z programem podróży". Taki powrót obejmie 200-300 osób, obecnie przebywających w Egipcie.

- Jeżeli ktoś będzie chciał wcześniej wrócić, może się do nas zwrócić z tym życzeniem. Będziemy szukać alternatyw, tak aby ten pobyt skrócić - stwierdził Andryszak.

Jednocześnie poinformowano, że TUI nie prowadzi imprez turystycznych na półwyspie Synaj w popularnym kurorcie Szarm el-Szejk.

Możliwość wymiany

Tymczasem biuro podroży ITAKA poinformowało, że kontynuuje loty do Marsa Alam, Sharm El Sheikh i Hurghady.

- Nasi Klienci, którzy zarezerwowali już pobyt w Egipcie, mają możliwość zmiany na inny kierunek zgodnie z warunkami cenowymi, jakie obowiązywały w dniu założenia rezerwacji na Egipt. Z uwagi na fakt, że loty do Egiptu są kontynuowane, rezygnacje będą przyjmowane na zasadach zgodnych z Warunkami Uczestnictwa - czytamy dalej. Oznacza to, że klienci mogą zmienić kierunek wypoczynku - z Egiptu na inne miejsce - nawet na dwa dni przed wyjazdem. Jeżeli jednak klient postanowi w ogóle zrezygnować z wyjazdu z biurem, to musi ponieść część kosztów związanych tym zgodnie z zapisami umowy. Jeżeli rezygnacja wpłynie na kilka dni przed wylotem oznacza to zazwyczaj, że klient traci całą kwotę, jaką wpłacił za urlop.

Jednocześnie Biuro ITAKA w rozmowie z portalem tvn24bis.pl informuje, że również rozważa zawieszenie wyjazdów do Egiptu. Decyzja ma być podjęta w ciągu tygodniu lub dwóch. - Jeżeli podejmiemy taką decyzję i odwołamy wakacje w Egipcie, to zrobimy to ze względu na bezpieczeństwo naszych klientów oraz ze względów biznesowych, ponieważ nie opłaca się wozić tam powietrza, czyli pustych samolotów - wyjaśnił Piotr Henicz z ITAKI.

Jak poinformowano, "klienci, którzy są zainteresowani zmianą kierunku, proszeni są o bezpośredni kontakt z punktem sprzedaży, w którym zarezerwowali wylot".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
czarob
MSW powinien też zaznaczyć, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za pobyt tych, którzy mimo ostrzeżenia tam polecą. Żadnej pomocy z kieszeni podatnika, niech ubezpieczą się, jeżeli znajdą taką naiwną firmę.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
sebastian_bialek
a czy TUi niemieckie i brytyjskie też anulowało wyloty do Egiptu? Nie bo tam ma tysiące klientów.A z Polski wysyła 40 osób tygodniowo :). Mogą anulować sobie tych kilka paxów...........
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane