• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zmiana prezesa po prawie 50 latach. Ralph Lauren ustępuje ze stanowiska

Zmiana prezesa po prawie 50 latach. Ralph Lauren ustępuje ze stanowiska Odtwórz: Zmiana prezesa po prawie 50 latach. Ralph Lauren ustępuje ze stanowiska
Foto: Bulls | Video: TVN24 BiS Foto: Po prawie 50 latach od założenia firmy ze stanowiska prezesa ustąpi Ralph Lauren | Video: Zmiana prezesa po prawie 50 latach. Ralph Lauren ustępuje ze stanowiska

Zmiana na stanowisku prezesa luksusowej marki odzieżowej. Po prawie 50 latach od założenia firmy ze stanowiska prezesa ustępuje Ralph Lauren.

Jego miejsce w listopadzie zajmie Stefan Larsson, dotychczasowy prezes Old Navy. Marki ubrań skierowanych głównie do ludzi o nieco mniej zasobnych portfelach, która należy do GAP, czyli największej sieci handlowej sprzedającej odzież w Stanach Zjednoczonych.

Lauren, który w październiku skończy 76 lat, nie rozstanie się jednak z marką Ralph Lauren. Planuje bowiem pozostać na stanowisku głównego projektanta.

Kto przejmie stery?

Ustępujący ze stanowiska prezes już zdążył się wypowiedzieć na temat swojego następcy.

Opisuje go jako "wyjątkowo utalentowanego", który przyniesie "świeże oraz ekscytujące perspektywy globalne" dla marki.

- On rozumie, czym są marzenia - mówi Lauren. Jak dodaje, "w tym biznesie marzenia prowadzą naprzód i dają możliwość postępu, zmian i wprowadzania nowości".

Przed przejęciem Old Navy, Larsson przez 15 lat pracował dla szwedzkiej marki H&M.

Wzrost cen akcji

Wiadomość nie pozostała bez odpowiedzi ze strony inwestorów.

W poniedziałek po tych informacjach akcje Ralph Laurena rosły bowiem o 3,9 proc. Z drugiej strony, o 3,4 proc. zniżkowały notowania akcji GAP.

Marka Ralph Lauren, znana w szczególności z koszulek polo z charakterystycznym logo, w ostatnim roku zarobiła 7,5 mld dol.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane