• rozwiń

Pierwsza taka fontanna w Europie. Tryska z niej piwo

Foto: JURE MAKOVEC/AFP/EAST NEWS Foto: Fontannę, z której wylewa się pięć gatunków piwa, otwarto w Żalcu w środkowej Słowenii

Fontannę, z której wylewa się pięć gatunków piwa, otwarto w Żalcu w środkowej Słowenii. Nową atrakcję, która ma przyciągnąć turystów, powitały toastem setki mieszkańców miasteczka - ośrodka słoweńskiego chmielarstwa. Atrakcja nie jest jednak darmowa, są też limity dotyczące picia piwa.

To pierwsza taka fontanna w Europie.

- Naszym celem nie jest to, by ludzie się tu upijali. Chcemy rozwijać kulturę spożywania piwa - zadeklarował burmistrz Żalca Janko Kos na uroczystości otwarcia fontanny, o której piszą w środę media na Bałkanach.

Smak piwa

"Piwna fontanna" ma pięć kranów, z których lecą różne rodzaje piwa. Korzystanie z nowej atrakcji nie będzie darmowe. Amatorzy złotego trunku będą musieli zapłacić sześć euro, by napełnić szklankę nie więcej niż pięć razy.

Żalec może poszczycić się już pomnikiem i muzeum słoweńskiego chmielarstwa. "Piwna fontanna" stanęła w miejscu fontanny z wodą pitną. Spotkało się to z protestem części mieszkańców.

 

Zobacz, jak fontanna w Gdańsku cieszy się zainteresowaniem:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane