• rozwiń

Włoskie miasteczko wprowadza zakaz budowy zamków na plaży

Będą zmiany dla plażowiczów. Powodem znikający piasek Odtwórz: Będą zmiany dla plażowiczów. Powodem znikający piasek
Będą zmiany dla plażowiczów. Powodem znikający piasek "Źródło: TVN24 BiS"

Zakaz budowy zamków z piasku nad brzegiem morza wprowadziły władze miejscowości Cavallino koło Wenecji. Gdy decyzja wywołała protesty i zdumienie, zapewniono, że przepisy te będą stosowane ze "zdrowym rozsądkiem".

Najpopularniejszej wśród najmłodszych zabawy nad brzegiem morza zabroniono z powodów bezpieczeństwa. Jak wyjaśniły władze miasteczka, chodzi o to, by nie utrudniać akcji ratunkowych na wybrzeżu.

Z tego powodu, jak głosi rozporządzenie przytoczone przez dziennik "La Stampa", zakaz dotyczy "wszelkiej aktywności oraz zachowań, które ograniczają bądź uniemożliwiają tranzyt osób i środków transportu służb ratunkowych wzdłuż plaży, a także od linii brzegowej do morza i z powrotem".

Wściekli rodzice

Włoska gazeta podkreśliła, że przepis ten wręcz "rozwścieczył" rodziców i dziadków, którzy protestują przeciwko temu, że najmłodsi zostali pozbawieni możliwości kopania dołów, fos i wznoszenia budowli z piasku.

- Lepiej przenieść się do innej miejscowości nadmorskiej, jeśli nie mogę pozwolić moim wnukom na taką zabawę - powiedział jeden z włoskich turystów.

Dziennik relacjonuje, że nastroje stara się uspokoić burmistrz Cavallino Roberta Nesto tłumacząc: "Rozporządzenie wydane przez lokalną administrację zawiera normy krajowe i regionalne, ale musi być stosowane ze zdrowym rozsądkiem".

Kapitanat miejscowego portu, wyznaczony do egzekwowania nowych przepisów, zapewnia, że zostały one wprowadzone przede wszystkim dlatego, że wielu plażowiczów ustawia leżaki i parasole prawie w wodzie.

Włoska prasa przypomina, że podobne ograniczenia dotyczące zabawy łopatką i wiaderkiem nad morzem wprowadziło także kilka innych miejscowości we Włoszech; na przykład po to, by plażowicze nie wpadali do dołów podczas spacerów wzdłuż brzegu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Cyfrowy Baron
Do Włoszech nie ma już po co jeździć na wczasy. Tam już tylko zakazy i zakazy i zakazy...
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
MasterYoda najgorszy sort
Nie siadaj na schodach, nie siadaj na murkach, nie jedz na ulicy, nie podchodź do fontanny, nie ruszaj piasku, nie parz sobie własnej kawy... Ale za to płać, płać ,płać.
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane