• rozwiń

Chińscy turyści zalewają świat. Pieniędzmi

Chińscy turyści zalewają świat. Pieniędzmi
Foto: Josef Hanus / Shutterstock.com Foto: Za globalny turystyczny "boom" w dużej mierze są odpowiedzialni Chińczycy

Szybki rozwój Chin poskutkował globalnym wzrostem cen surowców i hossą na światowych rynkach. Istnieje jednak jeszcze pewna branża, na którą Państwo Środka ma ogromny wpływ - turystyka.

- Rocznie po całym świecie podróżuje ponad 130 mln Chińczyków. - Według naszych badań, sektor turystyczny odpowiada już za 10 proc. globalnego PKB i za prawie 10 proc. światowego zatrudnienia. To pokazuje jak ważną dziedziną gospodarki stała się turystyka. Wiemy też, że rola tego sektora będzie rosła w przyszłości - mówi Li Shihong, zastępca szefa Chińskiej Organizacji Turystycznej.

Chiński turysta nie oszczędza

W ciągu czterech lat liczba chińskich turystów w Europie podwoiła się, a wraz z nimi ich wydatki. Chiński turysta słynie z tego, że nie lubi oszczędzać.

- Wydatki chińskich turystów rosną bardzo szybko. To efekt zniesienia wiz dla obywateli Chin przez UE i USA oraz rosnącej zamożności społeczeństwa - tłumaczy przedstawicielka chińskiego biura podróży. - Nasze linie lotnicze zarobiły o 20 proc. więcej niż rok temu - dodaje.

Według szacunków Światowej Organizacji Turystyki, w zeszłym roku chińscy turyści wydali  prawie 200 mld dol. Na optymizm w branży wpływa także stały rozwój klasy średniej w Chinach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
graffiti50
a podobno chińczyk pracuje za dolara dziennie
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane