• rozwiń

Z USA do Europy za 15 dolarów. Tani chwyt przewoźnika?

Z USA do Europy za 15 dolarów. Tani chwyt przewoźnika?
Foto: tvn24 Foto: Ryaniar chce zaoferować tanie loty transatlantyckie

Loty ze Stanów Zjednoczonych do Europy za 15 dolarów? Jak pisze CNN Money, taką ofertę planuje wprowadzić tania linia lotnicza Ryanair. Loty transatlantyckie w takiej cenie mają ruszyć najpóźniej w 2020 roku.

Jak czytamy, linia lotnicza prowadzi rozmowy z producentami samolotów dalekiego zasięgu. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem i flota zostanie zabezpieczona, Ryanair zamierza oferować loty do Europy z 14 amerykańskich miast.

- Europejscy konsumenci chcą niższych kosztów podróży do USA i tak samo Amerykanie przyjeżdżający

do Europy - powiedział szef komunikacji przewoźnika Robin Kiely. - Postrzegamy to jako rozwój na rynku europejskim - dodał.

Opłaty dodatkowe

Ceny biletów będą rozpoczynać się od 10 funtów (15 dolarów). Ale - zwraca uwagę CNN Money - pasażerowie będą musieli zapłacić dużo więcej.

Do biletu dojdą jeszcze: podatek ok. 200 dolarów (lot z Wielkiej Brytanii do USA) oraz dodatkowe opłaty stosowane przez linie lotnicze - za bagaż i rezerwację miejsca.

Ryanair już od jakiegoś czasu mówił o wejściu na amerykański rynek. Nie będzie jednak pierwszy z segmentu. W maju tanią usługę do USA uruchomiła linia Norwegian Air.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane