• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

YouTube zagrożeniem dla rozwoju dzieci? "Google nie dotrzymało słowa"

YouTube zagrożeniem dla rozwoju dzieci? "Google nie dotrzymało słowa"
Foto: shurstock.com Foto: Amerykańska Kampania na rzecz Dzieciństwa Wolnego od Reklam i Centrum Cyfrowej Demokracji oskarżyły Google o zamieszczanie "nieodpowiednich treści" w skierowanej do najmłodszych aplikacji YouTube

Amerykańska Kampania na rzecz Dzieciństwa Wolnego od Reklam i Centrum Cyfrowej Demokracji oskarżyły Google o zamieszczanie "nieodpowiednich treści" w skierowanej do najmłodszych aplikacji YouTube. Zdaniem aktywistów stanowią one zagrożenie dla rozwoju dzieci.

Google uruchomiło aplikację YouTube dla najmłodszych w lutym br. Program miał zawierać "treści odpowiednie dla dzieci".

"Nie dotrzymało słowa"

Jednak organizacje zwróciły uwagę, że rzeczywistość jest zgoła odmienna, a w programie pojawiają się materiały zawierające m.in. treści o charakterze seksualnym oraz dowcipy o pedofilii. Zastrzeżenia zostały oficjalnie przesłane do Federalnej Komisji Handlu (FTC).

W dokumencie podkreślono, że materiały wideo tam zamieszczone są "bardzo niepokojące i potencjalnie szkodliwe dla młodych osób". Jednocześnie organizacje zwróciły się do FTC o wszczęcie w tej sprawie oficjalnego śledztwa. Wniosek został poparty materiałami wideo zebranymi z katalogu aplikacji dla dzieci YouTube.

- Google obiecało rodzicom, że YouTube Kids zapewni odpowiednie materiały dla dzieci, jednak nie dotrzymało słowa - powiedział przedstawiciel grup Aaron Mackey.

Grupy skarżą się też, że w materiałach dostępnych w aplikacji są liczne reklamy np. McDonalda, Mattel czy Hasbro. Również ten wątek ma być zbadany przez FTC. W odpowiedzi na te zarzuty Google zapewniło, że bierze wszystkie zastrzeżenia bardzo poważnie i będzie pracować nad poprawieniem jakości usług.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane