• rozwiń

Smartfon rozpozna właściciela po... kształcie ucha. Yahoo pracuje nad nową metodą identyfikacji

Smartfon rozpozna właściciela po... kształcie ucha. Yahoo pracuje nad nową metodą identyfikacji
Foto: yahoo.com Foto: Inżynierowie z laboratorium Yahoo pracują nad nową metodą identyfikacji użytkownika smartfonu

Inżynierowie z laboratorium Yahoo pracują nad nową metodą identyfikacji użytkownika smartfonu bez konieczności instalowania czytników linii papilarnych czy wpisywania kodu PIN. Do weryfikacji ma posłużyć ekran dotykowy, który rozpozna np. ucho właściciela.

Portal TechCrunch donosi, że projekt został nazwany Bodyprint. Pracuje nad nim zespół, w skład którego wchodzą m.in. Christian Holz, Senaka Buthpitiya i Marius Knaust. Głównym założeniem Bodyprint jest wykorzystanie różnych części ciała jako biometrycznych markerów. Dzięki temu do identyfikacji użytkownika posłuży np. ucho albo jakiś element dłoni, niekoniecznie odcisk palca.

Coraz lepsze

Yahoo informuje, że głównym problemem, przed którym staje zespół badawczy, jest jakość współczesnych ekranów dotykowych, a dokładnie wykorzystywanych w nich czujników - nie są wystarczająco wrażliwe. Istnieją też obawy, czy w przyszłości tego typu weryfikacja nie będzie prowadziła do pomyłek w związku z podobnymi cechami anatomicznymi ludzi.

TechCrunch zwraca uwagę, że prace są na razie na wstępnym etapie. Podkreśla także, że pierwsze czytniki linii papilarnych były źle przyjmowane przez rynek, jednak z czasem ich technologia została udoskonalona i teraz są wykorzystywane w najważniejszych smartfonach i urządzeniach mobilnych występujących na rynku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane