• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Oskarżona o "polityczny hazard". Krytyka z drugiego końca świata

"Hasło twardego Brexitu już nie będzie mogło być realizowane" Odtwórz: "Hasło twardego Brexitu już nie będzie mogło być realizowane"
"Hasło twardego Brexitu już nie będzie mogło być realizowane" "Źródło: TVN24 BiS"

Chińska agencja prasowa Xinhua ocenia wyniki wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii jako klęskę "politycznego hazardu" podjętego przez premier Theresę May, który może znacznie skomplikować Brexit.

Xinhua pisze, że choć May liczyła na to, iż wybory przeprowadzone w odpowiednim momencie zwiększą przewagę jej Partii Konserwatywnej w Izbie Gmin, to brytyjscy wyborcy po raz kolejny zachowali się inaczej, niż sugerowały sondaże.

Agencja przypomina, że podobna sytuacja miała miejsce podczas referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, przeprowadzonego w czerwcu ubiegłego roku przez ówczesnego premiera Davida Camerona.

Jeżeli konserwatystom uda się sformować rząd koalicyjny, utrzymane zostanie dotychczasowe stanowisko rządu w Londynie odnośnie relacji brytyjsko-chińskich - uważa Xinhua. Podkreśla poprawę stosunków gospodarczych między Londynem a Pekinem i entuzjazm chińskich inwestorów co do nowych projektów z brytyjskimi partnerami.

W czwartkowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii rządząca dotychczas Partia Konserwatywna utraciła bezwzględną większość, co pod znakiem zapytania stawia zaplanowane na 19 czerwca rozpoczęcie negocjacji z UE w sprawie Brexitu. Nie wiadomo, czy May będzie w stanie rozpocząć rozmowy w tym terminie. Zgodnie z dotychczasowym harmonogramem wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE musi nastąpić przed 29 marca 2019 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane