• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Chiński gigant próbuje wejść na amerykański rynek. Znalazł fortel: pluszowe króliki

Chiński gigant próbuje wejść na amerykański rynek. Znalazł fortel: pluszowe króliki

Większość osób w USA nigdy nie słyszała o Xiaomi. Choć, ta pięcioletnia już dziś firma, zajmuje piąte miejsce w produkcji smartfonów na świecie. Jednak Xiaomi bezskutecznie próbowała dostać się na obiecujący amerykański rynek. Do tej pory, bo wydaje się, że właśnie znalazła sposób, by dotrzeć do Amerykanów.

Serwis dodaje też, że firma z Pekinu chce, aby Amerykanie wiedzieli wszystko na temat jej tabletów, smartfonów i systemie operacyjnym MIUI. Jednak na razie nie ma planów sprzedaży tych produktów w USA. Wszystko przez kłopoty z dostosowaniem się do wymogów amerykańskiego prawa.

Trochę prościej

Zamiast sprzedaży bezpośredniej smartfonów firma planuje uruchomić w USA jeszcze w tym roku limitowaną wersję swojego popularnego sklepu internetowego Mi.com. Xiaomi nie będzie jednak sprzedawać telefonów i tabletów, a jedynie takie produkty jak słuchawki, inteligentne urządzenia domowe, czy popularne Mi Bunnies (pluszowe króliki w różnych ubrankach), których już sprzedano prawie 2 mln. W ten sposób Chińczycy chcą oswoić Amerykanów ze swoją marką, zanim wejdą na ten rynek ze smartfonami.

- Wprowadzenie na amerykański rynek takich urządzeń jak smartfony czy tablety jest skomplikowane. Z tego powodu skoncentrowaliśmy się na prostszych produktach - podkreślił Hugo Barra, który wcześniej był wiceprezydentem Google'a.

A plany firmy są ambitne - na ostatniej konferencji prasowej szef Xiaomi Lin Bin i właśnie Hugo Barra ujawnili kilka urządzeń, którymi chcą podbić USA, w tym mobilne systemy operacyjne.

Chiński gigant poinformował jakiś czas temu, że w ubiegłym roku sprzedał 61 mln urządzeń i powiększył przychody o 135 proc. Firma sprzedaje swoje produkty oprócz Chin także w Singapurze, Malezji, Filipinach i Indiach. Zdaniem CNN Money system operacyjny MUIU może trafić w amerykańskie gusta. Jest on bowiem czymś po środku Androida i iOS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane