• rozwiń

Xiaomi rozpycha się na rynku. W ubiegłym roku sprzedał ponad 60 milionów smartfonów

Xiaomi rozpycha się na rynku. W ubiegłym roku sprzedał ponad 60 milionów smartfonów
Foto: flickr.com/(CC BY-NC-ND 2.0)/ DAYJOY Foto: Xiaomi XIAOMI MI2S M2S

Chiński producent smartfonów firma Xiaomi goni konkurencję. Poinformowała właśnie, że w minionym roku sprzedała ponad 61 mln smartfonów. Producent, który niedawno został okrzyknięty najcenniejszym start-upem technologicznym na świecie, potroił tym samym sprzedaż z 2013 roku.

W 2013 roku klienci kupili 18,7 mln egzemplarzy urządzeń od Xiaomi.

Coraz lepiej

Prezes i założyciel firmy Lei Jun poinformował, że w 2014 roku producent podwoił przychody ze sprzedaży w porównaniu z poprzednim rokiem. Wyniosły one 11,97 mld dolarów. Sama firma nie

podaje jednak żadnych szczegółów na temat rentowności.

"W 2015 roku na rynku będzie jeszcze mocniejsza konkurencja. Dlatego jeszcze w tym miesiącu zaprezentujemy nasz kolejny sztandarowy produkt" - napisał na firmowym blogu Lei Jun.

Najcenniejszy start-up

Kilka dni temu firma Xiaomi została ogłoszona najbardziej wartościowym technologicznym start-upem. Podczas ostatniej wyceny firma zatrzymała się na 45 mld dolarów, przekraczając wartość Ubera, który wyceniany jest na 40 mld dolarów.

Wśród inwestorów Xiaomi są takie fundusze jak All-Stars Investment, DST Global, Hopu Investment Management, Yunfeng Capital i GIC.

Szybki rozwój

Xiaomi specjalizuje w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży elektroniki użytkowej, w tym głównie smartfonów. Firma powstała w 2010 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane