• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60849.96 +1.09%
  • sWIG80 11910.45 +0.37%
  • mWIG40 4038.07 +0.55%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:02

Dostosuj

Koniec "wojny w sieci"? Chiny otworzą się na Stany Zjednoczone

Koniec "wojny w sieci"? Chiny otworzą się na Stany Zjednoczone
Foto: CC BY 2.0/ Day Donaldson Foto: Xi Jinping otwarcie odwołuje się do korzeni chińskiej kultury

Prezydent Chin Xi Jinping, który przybył z tygodniową wizytą do USA, obiecał w środę lepszy klimat dla współpracy biznesowej między obu krajami. Strona chińska sygnalizuje też możliwość położenia kresu "wojnie w sieci".

Xi Jinping, który rozpoczął podróż po Stanach Zjednoczonych od Zachodniego Wybrzeża, zapowiedział podczas spotkania z amerykańskimi biznesmenami w Seattle, że Chiny ograniczą restrykcje dotyczące zagranicznych inwestorów.

Nowe otwarcie?

- Pracujemy nad utworzeniem nowego, otwartego systemu gospodarczego, nad reformą zarządzania zagranicznymi inwestycjami oraz znacznym zredukowaniem restrykcji dla inwestorów z zagranicy - powiedział Xi na spotkaniu, w którym uczestniczyli m. in. szefowie takich firm jak Apple Inc. i Berkshire Hathaway należącej do multimiliardera Warrena Buffeta.

- General Motors i Ford mogą zwiększyć swoje inwestycje w Chinach – dodał chiński prezydent.

Kilka godzin później koncern Boeing ogłosił plany budowy w Chinach zakładów produkujących sprzęt do wyposażania samolotów. Byłyby to pierwsze tego rodzaju zakłady poza USA.

Towarzyszący prezydentowi Chin czołowy chiński regulator internetu Lu Wei powiedział podczas zwiedzania zakładów Microsoftu w Redmond, że oba kraje muszą współpracować w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci, w tym zwalczania przestępczości i szpiegostwa internetowego.

- Płyniemy w tej samej łodzi. Nie mamy innego wyboru poza współpracą - powiedział Wei.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane