• rozwiń

Xbox i PlayStation pod ostrzałem hakerów. "Jaszczurki" znów zaatakowały korporacje

Xbox i PlayStation pod ostrzałem hakerów Odtwórz: Xbox i PlayStation pod ostrzałem hakerów
Foto: Flickr (CC BY SA 3.0) | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Kłopoty z zalogowaniem mieli użytkownicy PlayStation i Xbox | Video: Xbox i PlayStation pod ostrzałem hakerów

Microsoft i Sony zanotowały podczas świąt problemy z połączeniem się użytkowników do serwisów obsługujących konsole Xbox i PlayStation - podaje Reuters. Jak podaje agencja, kłopoty z logowaniem występowały jeszcze w nocy w Boże Narodzenie. Wszystko za sprawą hakerów z grupy o nazwie Lizard Squad, która przyznała się do ataków.

Zarówno Microsoft jak i Sony oczekiwały na wzmożony ruch podczas świąt z powodu nowych użytkowników gier, którzy dostali konsole pod choinkę i mieli łączyć się z serwisami.

Długie godziny

Jak pisze Reuters, problemy mogły być jeszcze większe z tego powodu, że Sony pozwoliło użytkownikom pobrać kontrowersyjny film “The Interview” m.in. za pośrednictwem Xbox Wideo. To ten film miał stać się przyczyną dużych ataków hakerów na studio Sony.

"Masz problemy z zalogowaniem się na Xbox Live? Pracujemy nad tym. Dziękujemy za cierpliwość" - informował Microsoft poprzez Alert Service.

Jak podaje Reuters, problemy nie zniknęły też ok. godz. 22.00, a strona Xbox Live nadal informowała, że technicy "ciężko pracują starając się znaleźć rozwiązanie". PlayStation Network nieaktywny był jeszcze pół godziny po północy - podaje Reuters.

"Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy mają problemy z zalogowaniem się do PSN. Będziemy informować o wszelkich zmianach w tej kwestii. Dziękujemy za cierpliwość" - informowało Sony.

Reuters podaje, że problemami dotknięte zostały trzy platformy Xbox: Xbox One, Xbox 360 i Xbox przeznaczona na inne urządzenia. Przedstawiciele koncernów nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz - pisze Reuters.

Także pod koniec sierpnia br. Lizard Squad zaatakował powodując odcięcie od Sony PlayStation Network milionów graczy na kilkanaście godzin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane