• rozwiń

Temat: Włochy

Rajska wyspa wprowadza nowy zakaz. "Musimy chronić zdrowie obywateli"

Ile kosztuje podróż do Florencji? Odtwórz: Ile kosztuje podróż do Florencji?
Ile kosztuje podróż do Florencji? "Źródło: TVN24 BiS"

W mieście Capri zabronione będą automaty do gry. Rozporządzenie zatwierdziła rada gminna. To element walki z uzależnieniem od hazardu, który we Włoszech jest coraz poważniejszym problemem społecznym. Wcześniej zakaz wprowadzono w drugim z miast znajdujących się na wyspie - Anacapri.

Zgodnie z uchwalonymi przez włodarzy Capri przepisami wprowadzono całkowity zakaz instalowania wszelkich automatów do gry w odległości do 500 metrów od miejsc uznanych za "wrażliwe", czyli szkół, kościołów, ośrodków sportowych, plaż, bankomatów, urzędów.

Według włoskich mediów w praktyce oznacza to bezwzględny zakaz umieszczania automatów do gry na całym obszarze masowo odwiedzanej przez turystów wyspy.

- Uważamy, że administracja musi chronić zdrowie swoich obywateli - skomentował zastępca burmistrza Capri Roberto Bozzaotre. Jak powiedział, to "niezbędny pierwszy krok" w walce z uzależnieniem od hazardu.

Wyłączenie automatów

Wcześniej wprowadzono taki zakaz w innej gminie na wyspie - Anacapri. Został on zatwierdzony przez mieszkańców w referendum.

Wszystkie urządzenia znajdujące się w strefie zakazu mają zostać wyłączone w ciągu 90 dni - zarządziły lokalne władze.

Jak wskazano, Capri stało się tym samym "wyspą wolną od automatów do gry".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane