• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Cyberbezpieczeństwo

Nagie zdjęcia setek Chinek wyciekły do internetu. Były zabezpieczeniem pożyczek

Wyciek nagich zdjęć Chinek Odtwórz: Wyciek nagich zdjęć Chinek
Foto: shuterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Na większości zdjęć stanowiących owo „zabezpieczenie” | Video: Wyciek nagich zdjęć Chinek

Do internetu wyciekły zdjęcia bądź nagrania wideo 161 nagich Chinek, głównie studentek, stanowiące „zabezpieczenie” zaciągniętych prywatnie pożyczek – ujawnił chiński dziennik „Global Times”.

Wyciekły też dane osobowe tych kobiet, a także konkretne informacje o zaciągniętych przez nie pożyczkach. Na jednym ze zdjęć widać „pokwitowanie”: „Pożyczyłam 15 tys. juanów (2180 USD 18 lipca 2016 roku. Pożyczka ma zostać spłacona 18 sierpnia 2016 roku. Odsetki wynoszą 50 proc.”. Kobieta potwierdza następnie na piśmie, że jej nagie zdjęcia i nagrania wideo stanowią zabezpieczenie owej pożyczki. „Jeśli nie spłacę jej w terminie, wyłącznie ja będę za to odpowiedzialna” – napisała.

Zabezpieczenie kredytów

Na większości zdjęć stanowiących owo „zabezpieczenie” kobiety pokazują dowody tożsamości. Sześć z nich deklaruje gotowość „spłaty” w formie seksu z pożyczkodawcą lub wskazaną przez niego osobą.

Internetowa platforma Jiedaibao, pośrednicząca w załatwianiu prywatnych pożyczek, zapewnia, że choć owe kobiety były jej użytkownikami, nigdy nie uczestniczyła w procederze żądania nagich zdjęć jako zabezpieczenia.

Według Jiedaibao były to zdesperowane użytkowniczki, które nawiązały kontakt z podejrzanymi pożyczkodawcami z pominięciem platformy.

„Global Times” odnotowuje, że platformy internetowe kojarzące prywatnych pożyczkodawców z pożyczkobiorcami cieszą się w Chinach rosnącym zainteresowaniem.

Nie zawsze musimy widzieć, że jesteśmy nagrywani. Jak się przed tym ustrzec? Materiał "Faktów" TVN:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane