• rozwiń
  • WIG20 2167.53 +0.53%
  • WIG30 2454.34 +0.50%
  • WIG 57163.65 +0.47%
  • sWIG80 11462.96 -0.23%
  • mWIG40 3647.98 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:45

Dostosuj

Wstrzymano ruch w Eurotunelu. Płonęły opony

Wstrzymano ruch w Eurotunelu Odtwórz: Wstrzymano ruch w Eurotunelu
Foto: Reuters | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Strajk spowodował ogromne utrudnienia | Video: Wstrzymano ruch w Eurotunelu

Ruch w Eurotunelu pod kanałem La Manche został we wtorek po południu zawieszony w obu kierunkach, gdy strajkujący pracownicy francuskiej spółki promowej MyFerryLink podpalili na torach opony - poinformowała spółka Eurotunnel, będąca operatorem tunelu.

Rano strajkujący pracownicy operatora promowego MyFerryLink zablokowali port w Calais, wstrzymując ruch w kanale i zmuszając kierowców ciężarówek do skorzystania z transportu kolejowego pod La Manche.

Do odwołania

Po południu ok. 50 strajkujących przedostało się do terminalu w Calais, gdzie podpalili opony na torach. Usługi zawiesili przewoźnicy Eurotunnel (dla pasażerów zmotoryzowanych) i Eurostar (transport osobowy). Jak poinformowano, wszystkie pociągi wróciły do miast, z których wyruszyły. Żaden skład nie został w tunelu łączącym Francję i Wielką Brytanię, ale ruch wstrzymano.

Rzeczniczka spółki poinformowała, że firma "dobrze rozumie obawy pracowników portowych", którzy protestują przeciwko restrukturyzacji MyFerryLink i spodziewanej redukcji miejsc pracy. Rzeczniczka wyraziła nadzieję, że owocne okaże się zaplanowane na środę spotkanie.

W związku z chaosem po stronie francuskiej brytyjskie Foreign Office (ministerstwo spraw zagranicznych) wydało komunikat, ostrzegając kierowców oczekujących samochodów przed imigrantami w Calais i w okolicy, którzy mogą próbować nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii. "Chociaż lokalne patrole policyjne zostały wzmocnione, powinniście mieć zamknięte drzwi samochodów, gdy poruszają się powoli, i zabezpieczyć pojazd, gdy pozostaje bez nadzoru" - głosi komunikat. Szczególną ostrożność mają zachować kierowcy samochodów ciężarowych - podano.

Łączący Calais i Folkestone tunel liczy około 50 km. Umożliwia kursowanie pociągów towarowych przewożących samochody i ciężarówki, a także pociągów pasażerskich Eurostar, które łączą Londyn z Paryżem i Brukselą.

"Fakty z zagranicy" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane