• rozwiń

Ważni menadżerowie odchodzą z Facebooka

Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku) Odtwórz: Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku)
Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku) "Źródło: TVN24 BiS"

Dwóch spośród najważniejszych menedżerów Facebooka - szef produktu Chris Cox i dyrektor działu WhatsApp Chris Daniels - zdecydowało się odejść z koncernu Marka Zuckerberga po ogłoszeniu nowej strategii zmian w firmie - podał dziennik "Wall Street Journal".

Według gazety menedżerowie, którzy w czwartek po południu zdecydowali się opuścić Facebooka, nie zgadzają się z ogłoszonymi w ostatnich dniach nowymi planami szefa koncernu. Dotyczą one rozwoju usług prywatnej komunikacji w produktach społecznościowego giganta.

Odejścia

Chris Cox to bliski przyjaciel Marka Zuckerberga i jeden z pierwszych inżynierów zatrudnionych przez Facebooka. Jak powiedział, opuszcza koncern, gdyż chce umożliwić wprowadzenie zmianami nowym liderom. "WSJ" przypomina, że Cox dziesięć miesięcy temu awansował na stanowisko, na którym odpowiadał za nadzór nad trzema głównymi platformami koncernu - serwisem społecznościowym Facebook, platformą fotograficzną Instagram oraz komunikatorem WhatsApp. Dyrektor działu WhatsApp Chris Daniels również zdecydował się odejść.

W ubiegłym tygodniu Zuckerberg zapowiedział, że Facebook planuje skoncentrować się na rozwoju usług prywatnej komunikacji we wszystkich swoich głównych produktach.

Media oceniają, że zapowiedzi te mają zwrócić uwagę użytkowników na starania koncernu w zakresie wzmocnienia ochrony ich prywatności, a w przyszłości mogą prowadzić do rozwoju nowych usług firmy, takich jak płatności internetowe i moduły e-handlu powiązane funkcjonalnie z narzędziami do komunikacji.

Nowy model biznesowy

Realizacja planów Zuckerberga wymaga jednak od firmy wypracowania nowego modelu biznesowego - zwraca uwagę nowojorska gazeta. Z obecnego modelu reklamowego, bazującego na otwartym współdzieleniu danych przez użytkowników, Facebook pozyskuje 98 proc. swoich przychodów.

Odnosząc się do informacji o planowanym odejściu dwóch menedżerów szef koncernu napisał w krótkim oświadczeniu na swoim profilu, że "choć smutno jest tracić tak wspaniałych ludzi, ich decyzja stwarza również okazję dla innych doskonałych liderów, którzy z energią patrzą na drogę przed nimi i chętnie podejmą nowe, większe wyzwania".

W związku z informacjami o odejściu Coxa na stanowisko odpowiedzialne za nadzór nad główną aplikacją społecznościową Facebooka mianowano Fidji Simo. Dyrektorem WhatsApp zostanie natomiast Will Cathcart. Razem z obecnym szefem Instagrama Adamem Mosseri będą oni podlegać bezpośrednio Zuckerbergowi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane