• rozwiń
  • WIG20 2183.07 +0.85%
  • WIG30 2469.22 +0.73%
  • WIG 57361.13 +0.59%
  • sWIG80 11461.73 +0.11%
  • mWIG40 3643.49 +0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:05

Dostosuj

Temat: Grecki dramat

Wraca minister finansów, do środy nowy gabinet

Foto: PAP Foto: Cały skład nowego rządu ma być znany w godzinach porannych w środę - zapowiedział Manos Kammenos, szef partii Niezależnych Greków, która ponownie ma współtworzyć rząd

Do środy będzie gotowy nowy grecki rząd - poinformowała w poniedziałek, dzień po zwycięstwie lewicowej Syrizy w wyborach parlamentarnych, prawicowa partia Niezależnych Greków, która ma wejść do koalicji. Na stanowisko ministra finansów wraca Euklid Cakalotos.

Źródła w Syrizie powiedziały Reutersowi, że Cakalotos, który w sierpniu w imieniu Grecji prowadził negocjacje wartego 86 mld euro pakietu pomocowego, będzie najprawdopodobniej znowu mianowany na

stanowisko szefa resortu finansów.

Jeszcze dwa dni

Cały skład nowego rządu ma być znany w godzinach porannych w środę - zapowiedział Manos Kammenos, szef partii Niezależnych Greków, która ponownie ma współtworzyć rząd.

Taką zapowiedź Kammenos złożył po spotkaniu z przywódcą zwycięskiej Syrizy, Aleksisem Ciprasem.

"Będzie to postępowy rząd, rząd, który będzie kontynuował zadanie, jakiego się podjął w ciągu sześciu miesięcy. Mam nadzieję, że do członków parlamentu trafi przesłanie jedności narodowej, jakie sformułował grecki naród" - powiedział Kammenos.

W 300-osobowym parlamencie Syriza ma mieć 145 miejsc, natomiast Niezależni Grecy - 10 miejsc.

Syriza ponownie triumfuje:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane