• rozwiń
  • WIG20 2358.97 -0.22%
  • WIG30 2686.02 -0.21%
  • WIG 59894.90 -0.15%
  • sWIG80 11009.49 +0.40%
  • mWIG40 4072.62 -0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wpadka linii lotniczej w sprawie cen biletów. "Popełniliśmy błąd"

Największy samolot świata po pierwszych testach Odtwórz: Największy samolot świata po pierwszych testach
Największy samolot świata po pierwszych testach "Źródło: tvn24bis"

Linie lotnicze Cathay Pacific Airlines omyłkowo sprzedawały bilety na loty w pierwszej klasie z dużą zniżką. Osoby, którym udało się upolować wyjątkową okazję mają jednak szczęście. Przewoźnik deklaruje bowiem, że zrealizuje usługę.

Cathay Pacific Airways zapewniły w mediach społecznościowych, że obsłużą pasażerów, którzy na początku tygodnia kupili bilety na loty w pierwszej klasie z Wietnamu do Kanady i Stanów Zjednoczonych po cenach ekonomicznych.

"Popełniliśmy błąd, ale nie możemy się doczekać, by powitać was na pokładzie wraz z wydanym biletem"– napisały hongkońskie linie lotnicze na Twitterze.

Nie pierwszy przypadek

Błąd w ofercie pozwolił kupić bilety z Da Nang w Wietnamie do Nowego Jorku w przedniej części samolotu za cenę 675 dolarów na sierpień. To tylko niewielka część właściwej ceny biletu. Koszt przelotów klasą biznes na lipiec i wrzesień kształtuje się w okolicach 16 tysięcy dolarów.

Nie wiadomo, ile dokładnie sprzedano biletów po tak atrakcyjnych cenach, ale media zgodnie informują, że było ich kilka tysięcy.

Według gazety "South China Morning Post" do systemu komputerowego Cathay Pacific pracownik wprowadził błędne stawki na połączenia między Wietnamem a Ameryką Północną.

Nie jest to jednak pierwsze takie zdarzenie w branży. Bilety klasy biznes po taryfach ekonomicznych sprzedawały już omyłkowo takie linie jak Singapore Airlines czy Hong Kong Airlines. Przewoźnicy nie ujawnili jednak, ile osób kupiło tańsze bilety.

W październiku ubiegłego roku linie Cathay Pacific poinformowały o ataku hakerskim, w wyniku którego wykradziono numery paszportów, adresy e-mail oraz dane kart kredytowych 9,4 mln pasażerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane