• rozwiń

Bohaterka komiksu już nie jest ambasadorką ONZ

Wonder Woman nie jest już ambasadorką ONZ Odtwórz: Wonder Woman nie jest już ambasadorką ONZ
Foto: ABC television domena publiczna Wikipedia | Video: TVN24 BiS Foto: Lynda Carter była jedną z odtwórczyń Wonder Woman | Video: Wonder Woman nie jest już ambasadorką ONZ

Znana ze swojego poświęcenia dla sprawiedliwości, pokoju i równości, czy symbol seksizmu? Pierwsza opinia sprawiła, że Organizacja Narodów Zjednoczonych mianowała Wonder Woman swoją honorową ambasadorką. Z powodu drugiej, bohaterka komiksu została zdymisjonowana zaledwie po dwóch miesiącach urzędowania. To bardzo krótka kariera nawet dla przeciętnego człowieka, a co dopiero dla superbohaterki...

ONZ w październiku uczyniło Wonder Woman swoją ambasadorką w walce o równouprawnienie kobiet i dziewcząt. Decyzja ta spotkała się z niechętną reakcją, również części pracowników ONZ.

Wonder Woman

Przeciwnicy twierdzili, że - jako biała kobieta z dużym biustem i nierealnie idealną figurą, ubrana w skąpy strój -  Wonder Woman nie tylko nie nadaje się na symbol równości, ale jest wręcz jego zaprzeczeniem.

Organizacja ustąpiła pod naporem krytyki i odebrała Wonder Woman zaszczytną funkcję.

Gość TVN24 BIS redaktor naczelny Naekranie.pl Dawid Muszyński skomentował, że zarzuty są nietrafione, bo po pierwsze Wonder Woman ma kilka wcieleń - jej wygląd w dużej mierze zależy od danego rysownika - i niekoniecznie ma duży biust i nierealne proporcje ciała.

- Po drugie zaś bohaterka została wymyślona przez psychologa Williama Marstona, który chciał pokazać, że kobieta na równi z mężczyzną może być superbohaterem. Miała stać się odpowiednikiem Supermana - przypomniał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Homopolaccus
W ONZ jest tez Arabia Saudyjska,kraj ktory pogwalca wszelkie prawa czlowieka,a szczegolnie kobiet.Komiczne jest wiec zwracanie uwagi na takie szczegoly.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane