• rozwiń

Wojna z terroryzmem. Ile prywatności, a ile bezpieczeństwa?

Cameron na wojnie z terroryzmem Odtwórz: Cameron na wojnie z terroryzmem
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Wojna z terroryzmem. Ile prywatności, a ile bezpieczeństwa? | Video: Cameron na wojnie z terroryzmem

Prezydent USA Barack Obama i premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapewnili w piątek o wspólnym froncie w walce z terroryzmem i "wypaczoną" ideologią islamskich ekstremistów. Nawiązując do ubiegłotygodniowych zamachów terrorystycznych w Paryżu, Obama i Cameron zapewniali na wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu o wspólnych wysiłkach w celu przeciwdziałania podobnym wydarzeniom w przyszłości. Kolejny raz powraca zatem pytanie ile bezpieczeństwa, a ile prywatności w walce z terroryzmem? - To nie jest tak, że musimy oddać wolność czy prywatność, żeby uzyskać bezpieczeństwo - zaznaczyła w TVN24 Biznes i Świat Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon. - To nie jest tak, że nie ma alternatywy: albo wolność, albo prywatność. Pytanie jest nie o to, jakie dane się zbiera, tylko czyje i po co - zaznaczył Piotr Niemczyk, ekspert de. bezpieczeństwa, były dyrektor Biura Analiz Informacji w Urzędzie Ochrony Państwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane