• rozwiń

Kup sobie zamek z miasteczkiem i poczuj się jak książę. Cena nie jest wygórowana

Kup sobie zamek z miasteczkiem i poczuj się jak książę. Cena nie jest wygórowana
Foto: Douglas Elliman Real Estate/ Jeffrey Feuer, Angelica Mera Schaefer Foto: Castello di Sismano

Setki hektarów ziemi, lasów, pól i gaj oliwny, malownicze miasteczko i zamek Castle di Sismano w sercu Włoch. A to wszystko za niewygórowaną cenę 8,3 mln dol. Agenci nieruchomości zajmujący się sprzedażą posiadłości zapewniają w mailu przesłanym do tvn24bis.pl, że chętnych na nią nie brakuje.

Umbryjski zamek Castello di Sismano od 1 054 lat znajdował się w rękach książęcego rodu Corsini (dwóch z nich zostało papieżami). Dziś, po wielu stuleciach, wystawiono go na sprzedaż.

W skład posiadłości wchodzi 850 ha ziemi uprawnej, na której rosną lasy, znajdują się też pola i pastwiska oraz ponad 728 arów gaju oliwnego.

Posiadłość, która znajduje się w sercu Włoch, ok. półtorej godziny drogi od Rzymu zawiera także 17 zagród rolnych oraz osiedle z siedmioma willami.

Garść konkretów

Nie wszystkie wioski Sismano, które „otulają” mury zamku są wliczone w cenę. Kupujący dostanie za to wieżę zegarową, stróżówki, dwa małe domy mieszkalne, dwa garaże oraz magazyn i miejscową restaurację. Takie zestawienie stanowi dobry początek dla każdego, kto ma ambicje stworzenia prywatnego lenna.

Oto kilka faktów dotyczących samej twierdzy: powierzchnia zamku łącznie z dziedzińcem oraz przyległym basenem liczy 1672 m kw.

Cena wysoka, ale nie wygórowana

Bezpośredni potomek rodziny Corsini do niedawna wykorzystywał część budynku jako pensjonat. Może to oznaczać, że przyszli właściciele będą musieli włożyć sporo wysiłku, by przywrócić mu magnacki, wytworny wystrój.

Cena za posiadłość, jak i możliwość zasmakowania hrabiowskiego stylu życia, wydaje się niezbyt wygórowana. Na zakup należy przeznaczyć 8,3 mln dol.

Zajmujący się sprzedażą nieruchomości agenci: Jeffrey Feuer oraz Angelica Mera Schaefer w mailu przesłanym do redakcji tvn24bis.pl zapewniają, że posiadłość cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Mamy wiele zapytań. To w końcu zamek! - odpowiadają.

Ich zdaniem cena jest adekwatna do tego rodzaju rynku. Zaznaczają, że budynek może wymagać pewnych niewielkich poprawek i remontów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane