• rozwiń

Dostali pieniądze na walkę z rasizmem. Finansowali kluby erotyczne

Dostali pieniądze na walkę z rasizmem. Finansowali kluby erotyczne
Foto: UNAR Foto: Urząd miał przekazać ponad 50 tys. euro organizacji gejowskiej, która prowadzi kluby erotyczne i agencję towarzyską

We Włoszech mnożą się apele o zamknięcie urzędu do walki z dyskryminacją i rasizmem (UNAR), gdy ujawniono, że finansował stowarzyszenie gejowskie, które prowadzi kluby erotyczne. Szefa urzędu wezwano w poniedziałek do Kancelarii Premiera.

O wezwaniu dyrektora UNAR Francesco Spano do siedziby Rady Ministrów poinformowała Ansa. Rezultaty tej rozmowy nie są znane.

Dotacje pod lupą

Burza wokół tej instytucji wybuchła, gdy popularny program "Le Iene" nadawany przez telewizję komercyjną Mediaset ujawnił, że urząd przekazał ponad 50 tys. euro organizacji gejowskiej, która prowadzi kluby erotyczne i agencję towarzyską. Stowarzyszenie to pod szyldem społecznych haseł i jako organizacja zwolniona z płacenia podatków jest faktycznie miejscem prostytucji - twierdzi telewizja.

Kilka ugrupowań, wśród nich Ruch Pięciu Gwiazd i partie prawicowe, zażądało od rządu natychmiastowego wyjaśnienia zasad działania urzędu i przekazywania dotacji. Giorgia Meloni z ugrupowania Bracia Włoch oświadczyła, że urząd należy zamknąć w ciągu jednego dnia.

Kilka organizacji i stowarzyszeń społecznych zapowiedziało złożenie w prokuraturze wniosków przeciwko UNAR-owi, któremu zarzucają malwersacje i nielegalne finansowanie.

Klub go-go pod nosem królowej Elżbiety II:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane