• rozwiń

Temat: Włochy

Zanika zwyczaj używania migaczy. Przez telefony komórkowe?

Zanika zwyczaj używania migaczy. Przez telefony komórkowe?
Foto: Shutterstock Foto: Tylko 1/3 Włochów używa kierunkowskazów

We Włoszech zanika zwyczaj używania kierunkowskazów - takie są wnioski z analizy zachowania kierowców na drogach. Okazało się, że migacze włącza tylko co trzeci z nich. Dane te uznano za niepokojące.

Alarm w tej sprawie podniosło działające we Włoszech Stowarzyszenie Zwolenników i Przyjaciół Policji Drogowej, którego działacze i wolontariusze przyglądali się setkom osób prowadzących samochody zarówno na zwykłych drogach, jak i na kilku autostradach w różnych częściach kraju.

Niepokojące wnioski

Na autostradach odnotowano, że jedynie 32 proc. kierowców sygnalizuje zamiar zmiany pasa. Podobne są wnioski z obserwacji prowadzonej na zwykłych drogach i ulicach w pięciu miastach: Rzymie, Neapolu, Turynie, Varese i w Bolonii.

Autorzy badania podkreślili, że jego duży zasięg pozwala im wysnuć wnioski dotyczące zachowań wszystkich włoskich kierowców; migaczy używa jedna trzecia z nich.

Włoskie stowarzyszenie krzewiące przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i prowadzące kampanię na rzecz bezpiecznej jazdy uznało w analizie uzyskanych wyników, że należy przyjrzeć się bacznie temu, w jakim stopniu obecnie masowe zjawisko używania telefonów komórkowych za kierownicą ma wpływ na rezygnację z włączania kierunkowskazów.

Samochody na celu hakerów. Kontrolują wycieraczki, silnik, a nawet hamulce:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Leon775
Kiedy skręcam to włączam migacz. Tak wielu kierowców robi nie rozumiejąc po co to się w ogóle robi. A przecież migacze sygnalizują ZAMIAR zmiany kierunku jazdy. Kiedy kierowca skręca to już to widać
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane