• rozwiń

Bardziej boją się smogu niż terrorystów

Gigantyczny koszt smogu w Polsce. Komisja Europejska pokazała wyliczenia Odtwórz: Gigantyczny koszt smogu w Polsce. Komisja Europejska pokazała wyliczenia
Gigantyczny koszt smogu w Polsce. Komisja Europejska pokazała wyliczenia "Źródło: tvn24"

Włosi są bardziej zaniepokojeni smogiem w miastach i zmianami klimatycznymi niż zagrożeniem terrorystycznym- takie są wyniki sondażu, zaprezentowanego w Mediolanie. Stan środowiska naturalnego budzi niepokój ponad trzech czwartych ankietowanych.

Jak wskazuje ankieta, stanem środowiska niepokoi się 79 procent Włochów. Groźby ataku terrorystycznego są zaś powodem troski 63 procent mieszkańców Italii, gdzie od 2015 roku w wielu miastach obowiązują nieprzerwanie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa z związku z zagrożeniem zamachami.

Z sondażu, przeprowadzonego przez Instytut Eumetra Monterosa wynika też, że 72 procent Włochów martwi się zmianami klimatycznymi.

Zaniepokojenie problematyką związaną z imigracją wyraża 51 procent ankietowanych.

- Rezultaty te to dowód wielkiej uwagi, jaką Włosi przykładają do tematyki związanej ze środowiskiem - podkreślił analityk sondaży Renato Mannheimer, kładąc nacisk na umacnianie się tych przekonań w ostatnich latach.

Jego zdaniem instytucje państwowe i firmy muszą uwzględnić to, co naprawdę niepokoi Włochów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane