• rozwiń

Blokady ulic i starcia z policją. Szósty dzień protestów w Rzymie

Foto: ALESSANDRO DI MEO/PAP/EPA Foto: Starcia z policją podczas protestu taksówkarzy w Rzymie

W Rzymie doszło we wtorek do starć między przybyłymi z całych Włoch taksówkarzami, protestującymi przeciwko planom liberalizacji tej branży usług, a policją. Dwóch manifestantów zostało rannych.

W szóstym dniu protestów, wymierzonych głównie przeciwko świadczącemu usługi przewozowe koncernowi Uber, kierowcy taksówek manifestowali przed siedzibą Izby Deputowanych oraz rządzącej Partii Demokratycznej.

Chaos na ulicach

W obu tych miejscach doszło do starć z funkcjonariuszami sił porządkowych, którzy zostali obrzuceni przez protestujących szklanymi butelkami. W centrum Wiecznego Miasta manifestanci wywołali chaos, blokując ulice i wywracając stoliki restauracyjne.

Media odnotowały, że w trakcie demonstracji jej uczestnicy podnosili ręce w tzw. salucie rzymskim, używanym przez ugrupowania neofaszystowskie.

Taksówkarze protestują pod hasłem: "Publiczne usługi taksówkowe nie są na sprzedaż".

Protest poparła we wtorek burmistrz Rzymu Virginia Raggi z Ruchu Pięciu Gwiazd. „Jesteśmy z wami” - oświadczyła podczas spotkania z delegacją kierowców.

Po południu rozpoczęły się rozmowy przedstawicieli protestujących z reprezentantami rządu.

Zobacz: Samochody bez kierowcy. "Trwa wojna producentów" (Film z 03.04.2016)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane