• rozwiń

"Podatkowy rozejm". Fiskus nie będzie nękał w wakacje

Burmistrz włoskiej Locany oferuje 9 tysięcy euro za przeprowadzkę Odtwórz: Burmistrz włoskiej Locany oferuje 9 tysięcy euro za przeprowadzkę
Burmistrz włoskiej Locany oferuje 9 tysięcy euro za przeprowadzkę "Źródło: TVN24 BiS"

Na czas wakacji włoskie urzędy skarbowe zawieszają wysyłanie 800 tysięcy wezwań do zapłaty zaległych podatków i innych należności. Jak wyjaśniono, chodzi o to, aby nie popsuć ludziom letniego wypoczynku.

"Podatkowy rozejm", jak nazwano tę decyzję, potrwa od 10 do 25 sierpnia, czyli przypadnie na szczyt wakacyjnych wyjazdów we Włoszech.

Spokojny odpoczynek

Krajowa Agencja Podatkowa uzgodniła z dyrekcją włoskiej poczty, że na ponad dwa tygodnie zostanie zawieszone wysyłanie wezwań do podatników po to, by mogli spokojnie wypocząć i nie musieli martwić się otrzymanymi monitami.

Dotyczy to prawie 500 tysięcy wezwań wysyłanych drogą pocztową, a także ponad 300 tysięcy listów certyfikowaną pocztą elektroniczną.

W klasyfikacji regionów na pierwszym miejscu pod względem liczby adresatów wezwań do uregulowania zaległości podatkowych jest Lombardia, gdzie zamrożono 160 tysięcy takich listów. 90 tysięcy podatników otrzyma je pod koniec sierpnia w stołecznym Lacjum.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane