• rozwiń

Temat: Włochy

Uśmiech, szczęście, piękno - tym zajmą się urzędnicy. Młody burmistrz wprowadza rewolucję

Uśmiech, szczęście, piękno - tym zajmą się urzędnicy. Młody burmistrz wprowadza rewolucję
Foto: Shutterstock Foto: 20-tysięczne Gallipoli jest nazywane Perłą Morza Jońskiego.

Burmistrz miasta Gallipoli w Apulii na południu Włoch mianował się szefem wydziału do spraw uśmiechu. Pozostałym członkom zarządu przyznał teki do spraw szczęścia, przyszłości, piękna i kreatywności.

30-letni Stefano Minerva, który wygrał czerwcowe wybory samorządowe z ramienia rządzącej we Włoszech centrolewicowej Partii Demokratycznej, jest jednym z najmłodszych burmistrzów w kraju. Wraz z objęciem stanowiska dokonał rewolucji w urzędzie miejskim w 20-tysięcznym Gallipoli, nazywanym Perłą Morza Jońskiego.

Śmiech zamiast kultury

W magistracie w mieście przyciągającym turystów z całego świata nowy burmistrz zmienił nazwy poszczególnych wydziałów.

Dla siebie zachował wydział do spraw uśmiechu, który zastąpił dotychczasowy: kultury. - To ona sprawia, że ludzie stają się lepsi - wyjaśnił Minerva w rozmowie z agencją Ansa. Wydział ds. szczęścia zastąpi ten obejmujący dotąd kwestie polityki społecznej i europejskiej. - Musi ona służyć poprawie jakości życia - podkreślił.

Departament Przyszłości odpowiada za kwestie młodzieży i sportu. - Młodzież jest przyszłością, a my musimy inwestować, aby stworzyć jej konkretne warunki dla lepszego jutra - dodał Minerva.

Piękno architektury

Wydział ds. piękna, dawniej: urbanistyki ma za zadanie uczynić miasto jeszcze piękniejszym i walczyć z negatywnymi zjawiskami w budownictwie, w tym także ze spekulacjami na rynku.

Departament odpowiedzialny za kreatywność zajmować się będzie handlem, rozrywką i turystyką.

Młody burmistrz utworzył także wydział do spraw peryferii tłumacząc, że ten nowy urząd będzie "słuchał tych mieszkańców, którzy do tej pory nie mieli głosu".

Włochy: wysokie mandaty za „zimny łokieć”:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane