• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Szef Facebooka przerażony katastrofą we Włoszech. Leci do Rzymu

Foto: CLAUDIO ACCOGLI/PAP/EPA Foto: Mark Zuckerberg zapowiedział swoją podróż do Włoch

Mark Zuckerberg leci do Rzymu, gdzie spotka się z miejscową ludnością dotkniętą potężnym trzęsieniem ziemi. Szef Facebooka w stolicy Włoch niegdyś spędził wraz z żoną miesiąc miodowy. "Kocham Rzym"- napisał na Facebooku i zapewnił, że każdy może zostawić pod jego wpisem swój komentarz.

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, zapowiedział swoją podróż w środę po południu i powiedział, że w najbliższy poniedziałek przeprowadzi sesję pytań i odpowiedzi z Półwyspu Apenińskiego, dotkniętego potężnym trzęsieniem ziemi o sile 6,2 w skali Richtera. Każdy, kto ma pytanie związane z Włochami może pozostawić je w komentarzu pod wpisem.

Trzęsienie ziemi

Nie wiadomo, czy Zuckerberg odwiedzi każde miasto dotknięte katastrofą w czasie swojej podróży. Zapewnił jednak, że "nie może doczekać się możliwości spędzania czasu z włoską społecznością po trzęsieniu ziemi, które ostatniej nocy nawiedziło centralne Włochy".

"Wiem, że to trudny czas dla ludzi, którzy stracili domy lub bliskich, moje myśli są z każdym, kto został dotknięty katastrofą" - czytamy we wpisie Marka Zuckerberga.

Dodał również, że Rzym jest dla niego miastem szczególnym. W stolicy Włoch spędził bowiem wraz z żoną dr Priscillą Chan miesiąc miodowy. Poinformował również, że przez wiele lat uczył się łaciny i historii klasycznej. "Kocham Rzym" - podkreślił szef Facebooka.
Nowe funkcje

Media społecznościowe zaczęły odgrywać nieoczekiwanie ważną rolę w obliczu międzynarodowych katastrof. Po trzęsieniach ziemi, huraganach, czy zamachach, ludzie, przyjaciele i rodzina mogą dowiedzieć się, że jest z nami wszystko w porządku dzięki dostępnej na Facebooku funkcji Safety Check (bezpieczne zameldowanie) - wskazuje CNN.

Narzędzie wprowadzone na rynek w 2014 roku na początku było projektem pobocznym, jednak szybko urosło do rangi ważnej funkcji dla każdego, kto próbuje skontaktować się z rodziną w obliczu katastrofy.

Nie inaczej jest w przypadku katastrofy we Włoszech. Facebook uruchomił w tym kraju bezpieczne zameldowanie w środę nad ranem. Według najnowszych informacji tamtejszej Obrony Cywilnej, na skutek potężnego trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera zginęło co najmniej 247 osób.

 

Zobacz materiał TVN24 BiS o tym, co robić w czasie trzęsienia ziemi (24.08.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
malta
Mark kochaj Rzym ale pomocy potrzebuje inny region..
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
elbezet
- on kocha "grajcary" inacze poleciałby do tego miasteczka, które doznało "Bóg tak chciał".
Z tymi mieszkańcami mógł by " przeprowadzić sesję pytań i odpowiedzi".
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane