• rozwiń
  • WIG20 2356.49 -0.90%
  • WIG30 2684.47 -0.84%
  • WIG 59835.06 -0.75%
  • sWIG80 10983.27 0.00%
  • mWIG40 4071.74 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:23

Dostosuj

Choinki ze zniszczonych lasów zeszły na pniu

Nawet 500 złotych mandatu za choinkę. Kierowco, sprawdź jak tego uniknąć Odtwórz: Nawet 500 złotych mandatu za choinkę. Kierowco, sprawdź jak tego uniknąć
Nawet 500 złotych mandatu za choinkę. Kierowco, sprawdź jak tego uniknąć "Źródło: TVN Turbo"

We Włoszech sprzedano w weekend setki choinek, które zostały wyrwane z korzeniami i przewrócone w czasie gwałtownych burz i wichur na przełomie października i listopada na północy kraju. Po drzewka ustawiały się kolejki, a zainteresowanie przerosło oczekiwania.

W lasach w kilku regionach kraju od Trydentu po Wenecję Euganejską i Friuli-Wenecję Julijską zniszczonych zostało w wyniku żywiołu ponad półtora miliona metrów sześciennych drzew.

Ogromne szkody

Wichury wyrządziły wielkie szkody w Dolomitach, a więc na obszarze, który stanowi wyjątkowo cenne dziedzictwo przyrodnicze. Wszędzie tam leżą tysiące drzew, które łamały się jak zapałki i zostały wyrwane z korzeniami. Ich wywóz jest bardzo trudny, bo nieprzejezdnych jest wiele dróg.

Niektóre z drzew udało się jednak odzyskać i były w tak dobrym stanie, że postanowiono sprzedać je przed świętami. Inicjatywie tej patronowali włoscy leśnicy.

Dwa duże świerki trafiły do Pałacu Prezydenckiego w Rzymie i pobliskiej rezydencji szefa państwa Castelporziano.

Setki choinek ze zdziesiątkowanych lasów na płaskowyżu Asiago koło Vicenzy sprzedano z kolei na targach zorganizowanych przez związek rolników Coldiretti w Rzymie, Mediolanie i innych miastach. Ich wysokość to 1,5-2 metry, a cena to 15 euro, czyli mniej niż w przypadku zwykłych drzewek.

Rolnicza organizacja podkreśliła, że nabywcy pomogli w ten sposób zniszczonym terenom.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane