• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

"Czarny dzień" na mapie włoskich dróg. Miliony osób ruszają nad morze

"Czarny dzień" na mapie włoskich dróg. Miliony osób ruszają nad morze
Foto: Shutterstock Foto: Włochy. Sobota dniem największego ruchu na drogach i autostradach

Sobota według oczekiwań będzie dniem największego ruchu na drogach i autostradach we Włoszech. Jego natężenie oznaczono alarmowym kolorem czarnym. Szczyt wyjazdów na wakacje zbiegnie się z załamaniem pogody. Zapowiedziano gwałtowne burze w dużej części kraju.

W pierwszy weekend sierpnia miliony Włochów wyjeżdżają w kierunku miejscowości nadmorskich. Za najbardziej kryzysowe uważa się godziny od 9 do 15 w sobotę, gdy najwięcej osób wyruszy w trasę. To jedyny taki "czarny dzień" na mapie włoskich dróg.

Rekordowe korki

Rekordowej długości korków służby drogowe spodziewają się na autostradach Bolonia-Florencja,

Rzym-Frosinone i Bolonia-Ankona. To tymi trasami mieszkańcy wielkich miast będą jechać w kierunku najpopularniejszych kurortów w rejonie stołecznego regionu Lacjum oraz w Emilii-Romanii, gdzie setki tysięcy osób wypoczywają w Rimini i Riccione.

Policja drogowa apeluje do tych, którzy planują podróż w ten weekend, by starali się unikać pory największych korków i przyspieszyli wyjazd lub go opóźnili, dzięki czemu unikną wielogodzinnego stania w korkach na autostradach.

Meteorolodzy ostrzegają, że podróże może znacznie utrudnić fala niepogody, która nadeszła od północy Włoch i przesuwa się w dół kraju. W wielu miejscach przechodzą burze i ulewy

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane