• rozwiń

Odchodzi po półtora roku pracy. Na pożegnanie dostanie miliony

Sowite wynagrodzenie Misiewicza i wysoka premia Macierewicza. "Dyrektor marketingu mógłby tyle zarabiać" Odtwórz: Sowite wynagrodzenie Misiewicza i wysoka premia Macierewicza. "Dyrektor marketingu mógłby tyle zarabiać"
Sowite wynagrodzenie Misiewicza i wysoka premia Macierewicza. "Dyrektor marketingu mógłby tyle zarabiać" "Źródło: Fakty TVN"

Oburzenie polityków, mediów i opinii publicznej wywołała we Włoszech informacja o odprawie w wysokości prawie 30 milionów euro dla odchodzącego dyrektora firmy Telecom Flavio Cattaneo. On sam odpowiada, że nie widzi w tym żadnego skandalu. - Jestem profesjonalistą, a nie normalnym menedżerem - stwierdził.

Cattaneo ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego po 16 miesiącach pracy. Decyzję o jego odejściu za porozumieniem stron podjął główny akcjonariusz włoskiego Telecomu, francuska firma Vivendi.

Wysokość odprawy ma jeszcze zostać zatwierdzona, ale według włoskiej prasy wyniesie od 25 do 30 mln euro.

Politycy zarówno włoskiej lewicy, jak i prawicy, mówią w mediach, że są zbulwersowani i najczęściej używają słowa "skandal". Ich zdaniem jest to tym bardziej oburzające, że suma ta zostanie wypłacona po bardzo krótkim okresie pracy na stanowisku menedżerskim.

- W kraju, w którym jest jedenaście milionów ludzi ubogich, z czego pięciu milionom brakuje pieniędzy na jedzenie, jest to hańba - powiedział w poniedziałek deputowany centroprawicy Maurizio Bianconi.

Odchodzi z czystym sumieniem

Cattaneo, cytowany przez dziennik "La Repubblica", oświadczył zaś: "Kwota, która zostanie mi przyznana, nie jest żadnym skandalem ani czymś niestosownym".

- Mam absolutnie czyste sumienie. Moim celem w Telecomie była poprawa niektórych parametrów, które zostały podniesione, w niektórych przypadkach przed wyznaczonym terminem. Z tym był związany mój kontrakt, który zostanie teraz uszanowany - stwierdził Cattaneo.

Przypomniał, że firma telekomunikacyjna jest prywatna i, jak dodał, "takie panują w niej reguły". - Przecież Telecom nie jest finansowany z publicznych pieniędzy - zaznaczył.

- Jestem profesjonalistą, a nie normalnym menedżerem. Ten, kto się do mnie zwraca, wie o tym i zgadza się na konsekwencje - stwierdził Cattaneo.

Media podają nieoficjalnie, że być może następnym miejscem jego pracy będzie komercyjna telewizja Mediaset byłego premiera Silvio Berlusconiego.

Telecom jest jednym z największych włoskich operatorów telekomunikacyjnych. Oprócz we Włoszech, działa m. in. w Brazylii. Cattaneo na stanowisko dyrektora został powołany dokładnie 30 marca ubiegłego roku.

Inwestorzy nie wydają się być zaniepokojeni zamieszaniem wokół odprawy dyrektora Cattaneo. Akcje notowanego na giełdzie w Mediolanie Telecom Italia w poniedziałek rosły.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane