• rozwiń
  • WIG20 2118.25 +0.39%
  • WIG30 2423.70 +0.35%
  • WIG 56431.46 +0.40%
  • sWIG80 11573.79 -0.15%
  • mWIG40 3788.85 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:08

Dostosuj

Rzymianie walczą ze smogiem. Wprowadzili ograniczenia w ruchu

Rzymianie walczą ze smogiem. Wprowadzili ograniczenia w ruchu
Foto: Shutterstock Foto: Zakaz ruchu samochodów osobowych przez prawie całą niedzielę wprowadzono w Rzymie

Zakaz ruchu samochodów osobowych przez prawie całą niedzielę wprowadzono dziś w Rzymie. To rezultat coraz większego smogu. Ograniczenia w ruchu wprowadzono też w Mediolanie, Neapolu, Bergamo i innych miastach.

W ramach "ekologicznej niedzieli" w Wiecznym Mieście, ogłoszonej przez władze na Kapitolu, zakaz ruchu wszystkich samochodów obowiązuje od rana do południa oraz między 16.30 a 20.30.

Rzymskie media podały, że w ciągu kilku pierwszych godzin obowiązywania zakazu ruchu policja wymierzyła ponad 160 mandatów za jego złamanie. Stołeczne władze zapewniły, że kursuje więcej autobusów i pociągów metra. Trzy kolejne "ekologiczne niedziele" zaplanowano na ostatnie weekendy stycznia, lutego i marca. 

Smog w miastach

W Mediolanie, gdzie notuje się w tych dniach bardzo wysokie zanieczyszczenie powietrza, wprowadzono ograniczenie w ruchu dla najbardziej trujących środowisko samochodów.

Zgodnie z uprawnieniami przyznanymi lokalnym władzom po zeszłorocznym kryzysie smogowym we Włoszech, nakazano też obniżenie do 19 stopni Celsjusza ogrzewania w budynkach mieszkalnych i placówkach handlowych. W głównym mieście Lombardii nie wolno też używać domowych pieców na biomasę drewnianą o niższych standardach. Zabroniono poza tym wszelkiego spalania pod gołym niebem.

Ruch samochodów ograniczono również w Neapolu. W pogrążonym w smogu Turynie zakazy takie zaczną obowiązywać od środy.

Smog zbiera żniwo. Przerażający raport UNICEF:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane