• rozwiń
  • WIG20 2236.04 +0.44%
  • WIG30 2531.23 +0.31%
  • WIG 58764.11 +0.24%
  • sWIG80 11593.78 +0.05%
  • mWIG40 3739.58 -0.25%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:13

Dostosuj

Temat: Włochy

Zobaczył zdjęcie zmarłej żony na paczce papierosów. Domaga się potężnego odszkodowania

Mężczyzna pochodzi z miejscowości Misano Adriatico (wideo bez dźwięku) Odtwórz: Mężczyzna pochodzi z miejscowości Misano Adriatico (wideo bez dźwięku)
Mężczyzna pochodzi z miejscowości Misano Adriatico (wideo bez dźwięku) "Źródło: Google Earth"

100 milionów euro odszkodowania domaga się mieszkaniec Włoch, który znalazł na paczkach sprzedawanych w tym kraju papierosów zdjęcie swej zmarłej przed laty żony, zrobione, gdy leżała zaintubowana w szpitalu. Fotografia jest ostrzeżeniem przed paleniem tytoniu.

Dziennik "Corriere della Sera" podał we wtorek, że 50-letni mężczyzna pochodzący z miejscowości Misano Adriatico w regionie Emilia-Romania przeżył szok na widok zdjęcia przedstawiającego jego umierającą żonę.

Jak wyjaśnił, zmarła ona z powodu choroby niezwiązanej z paleniem tytoniu. Ale to jej wizerunek wykorzystano w ramach prowadzonej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia kampanii ostrzegającej przed skutkami palenia papierosów.

Gazeta zaznaczyła, że celem zamieszczanych na opakowaniach wstrząsających zdjęć jest przekonanie palaczy do rezygnacji z nałogu. W tym przypadku jednak, jak dodaje, szok dla mężczyzny, który kupił papierosy, był jeszcze większy.

Pozew

- To, co się stało, jest straszne - powiedział, cytowany w dzienniku. Mężczyzna przez swego adwokata złożył pozew przeciwko wielkiemu koncernowi tytoniowemu domagając się 100 milionów euro zadośćuczynienia.

Producent papierosów odpowiedział, że zamieszczane zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern "nie ma żadnej swobody działania" w ich wyborze.

Koncern zasugerował zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia. - Na pewno to zrobimy - oświadczył adwokat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane