• rozwiń

Spali na materacu z widokiem na zatokę. Dostali grzywnę

Takich pamiątek już nie kupisz. Władze włoskiego miasta chcą wprowadzić zakaz Odtwórz: Takich pamiątek już nie kupisz. Władze włoskiego miasta chcą wprowadzić zakaz
Takich pamiątek już nie kupisz. Władze włoskiego miasta chcą wprowadzić zakaz "Źródło: TVN24 BiS"

Para turystów na Sardynii została ukarana grzywną za to, że spała na materacu przy drodze w miejscu, z którego rozciąga się widok na piękną zatokę. Zdjęcie dwuosobowego materaca z pościelą opublikowały lokalne władze, potępiając takie zachowanie.

Media na włoskiej wyspie podały, że straż miejska z miejscowości Dorgali otrzymała od zdumionych kierowców, jadących drogą panoramiczną nad zatoką w rejonie Cala Gonone, informację o tym, że na trawie na poboczu jest pościelone łóżko. To samo strażnicy ujrzeli na tym naturalnym tarasie widokowym, kiedy przybyli na miejsce. Spały tam dwie osoby.

Gdy patrol obudził dwoje Włochów, ci wyjaśnili, że nie mogli oprzeć się urokowi tego zakątka, z którego rozciąga się widok zatykający dech w piersi, i postanowili spędzić tam noc. Mieli ze sobą dwuosobowy nadmuchiwany materac i pościel.

Bez szacunku dla okolicy

Zdjęcie ich łóżka pod gołym niebem opublikowały na swoim profilu w mediach społecznościowych władze miasteczka Dorgali z następującym komentarzem: "Ta fotografia przedstawia kolejny przykład złamania reguł przez osoby, które twierdzą, że kochają nasze okolice, ale ich nie szanują".

"Po przebudzeniu osoby te zostały słusznie ukarane grzywną za nielegalne biwakowanie, mimo ich protestów. Nie tolerujemy sytuacji, gdy reguły wprowadzane dla ochrony środowiska i w trosce o przyzwoitość nie są respektowane" - poinformowały władze.

Następnie zapewniły: "Goście są zawsze mile u nas widziani, ale domagamy się od nich zachowania stosownego i właściwego.
Wysokości kary wymierzonej niesfornej parze nie podano.

Burmistrz Maria Itria Fancello, cytowana przez dziennik "L'Unione Sarda", wyjaśniła, że jej urząd nie ma zwyczaju informować o wszystkich wymierzanych karach, także ze względu na ochronę prywatności. "Ale ten materac, położony w miejscu widokowym Cala Gonone to przypadek tak uderzający, że zasługiwał na to, by go nagłośnić" - dodała burmistrz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zajadacz
Słowo "biwakowanie" to nadużycie. Ja na ich miejscu bym nie przyjął mandatu i odwołał się do sądu. Nadmuchanie materaca i spanie na nim pod otwartym niebem ciężko nazwać biwakowaniem. Co innego, jakby mieli jakiś namiot rozpaliliby ognisko itp.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
zdelegalizować myślistwo
jakie reguły zostały złamane ?!
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
faceroll
A no takie, że śmieli biwakować za free zamiast wynająć super drogi hotel z widokiem na zatokę ;)
  • 2
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane