• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Lokalne władze kuszą pieniędzmi. 10 tysięcy dolarów za przeprowadzkę

Władze Vermont szukają mieszkańców Odtwórz: Władze Vermont szukają mieszkańców
Władze Vermont szukają mieszkańców "Źródło: Google Earth"

Nawet 10 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu blisko 37 tysięcy złotych. Taki dodatek mogą otrzymać osoby, które zdecydują się na przeprowadzkę do stanu Vermont w USA. Są jednak pewne warunki.

Jak informuje CNN, ustawę w sprawie nowego programu grantowego podpisał gubernator Vermont Phil Scott.

Program jest skierowany do osób, które zamieszkują inne stany USA i wykonują zlecenia powierzone przez pracodawcę poza siedzibą firmy. Ponadto muszą być one zatrudnione na pełen etat i zdecydować się na przeprowadzkę w 2019 roku.

Władze Vermont kuszą kandydatów pieniędzmi.

Chętni do przeprowadzki do regionu graniczącego z Kanadą mogą bowiem otrzymać dodatek w wysokości do 5 tysięcy dolarów rocznie. W ciągu dwóch lat nie więcej jednak niż 10 tysięcy dolarów.

Otrzymywane pieniądze można przeznaczyć między innymi na koszty związane z przeprowadzką, niezbędny sprzęt komputerowy i oprogramowanie, czy dostęp do internetu.

Zainteresowani muszą działać szybko. Środki będą bowiem przyznawane według zasady "kto pierwszy, ten lepszy", poza tym należy pamiętać o rocznych limitach takich dotacji.

W 2019 roku pula na dotacje nie może przekroczyć 125 tys. dolarów. W 2020 roku limit wzrośnie do 250 tysięcy dolarów, a następnie w 2021 roku ponownie wyniesie 125 tysięcy.

Walka z malejącą populacją

Joan Goldstein, komisarz do spraw rozwoju gospodarczego w Vermont, wyjaśnił, że nowy program ma na celu walkę z malejącą i starzejącą się populacją zamieszkującą stan. - Zdajemy sobie sprawę z potrzeb w tym zakresie i jest to jeden z tych wysiłków - powiedziała.

Jednocześnie wskazała, że do biura już napływają zapytania od zainteresowanych pracowników. CNN zwraca jednak uwagę, że muszą oni pamiętać o konsekwencjach przeprowadzki.

- Taka osoba będzie musiała zapłacić podatek dochodowy w Vermont, nawet jeśli zarabia pieniądze poza granicami stanu - powiedziała Goldstein, zwracając uwagę, że w nowym miejscu czekają na wszystkich niższe podatki niż na przykład w Nowym Jorku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane