• rozwiń

Temat: Włochy

Władze kurortu skarżą się na prognozy pogody. "To nie dzieje się pierwszy raz"

Ekspert o trendach i kierunkach podróży w 2018 roku Odtwórz: Ekspert o trendach i kierunkach podróży w 2018 roku
Ekspert o trendach i kierunkach podróży w 2018 roku "Źródło: TVN24 BiS"

Błędne prognozy pogody dla San Remo w Ligurii we Włoszech odstraszyły przed długim weekendem wielu turystów, podczas gdy w tych dniach świeciło tam słońce. Władze lokalne zapowiedziały złożenie oficjalnej skargi, bo branża turystyczna poniosła poważne straty.

Zażalenie na nietrafione prognozy, zamieszczone w piątek na dwóch włoskich portalach meteo zostanie złożone na wniosek burmistrza popularnego miasta na wybrzeżu liguryjskim Alberto Biancheriego.

Twierdzi on, że wielu potencjalnych turystów zrezygnowało z przyjazdu na weekendowy wypoczynek z powodu zapowiadanych opadów deszczu oraz burz. Tymczasem w San Remo świeciło słońce i było gorąco.

"Dłużej nie można tego tolerować"

To były prognozy "całkowicie błędne, niedokładne i szkodliwe" - powiedział Biancheri.

- To nie dzieje się pierwszy raz i dłużej nie można tego tolerować. Żyjemy z turystyki, a ona często uwarunkowana jest przez prognozy pogody - dodał burmistrz.

Na szczęście - zaznaczył - w słoneczną niedzielę, na kiedy zapowiadano burze, sporo turystów jednak przyjechało.

Władze ogłosiły, że dołożą starań, aby na stronach internetowych i portalach dotyczących turystyki w San Remo publikowane były prognozy opracowane przez lokalnych meteorologów po to, by każdy mógł mieć dostęp do dokładniejszych i wiarygodnych informacji pogodowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane