• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Szef rosyjskich kolei odchodzi. Dostał propozycję od Putina

Szef rosyjskich kolei odchodzi. Dostał propozycję od Putina
Foto: Wikimedia (CC BY-SA 2.0)/ Юрий Головин Foto: Władimir Jakunin rezygnuje ze stanowiska

Prezes Rosyjskich Kolei Żelaznych (RŻD) i przyjaciel prezydenta Rosji Władimira Putina, Władimir Jakunin, odejdzie ze stanowiska, by zostać członkiem izby wyższej parlamentu, Rady Federacji - powiedział w poniedziałek agencji Reutera rzecznik RŻD.

Jakunin, który jako członek bliskiego kręgu Putina został objęty amerykańskimi sankcjami po ubiegłorocznej aneksji Krymu przez Rosję, złoży rezygnację, by zostać przedstawicielem obwodu kaliningradzkiego w Radzie Federacji.

W doborowym towarzystwie

- Po wyborach Jakunin planuje dołączyć do Rady Federacji - powiedział rzecznik RŻD Grigorij Lewczenko. - Przywódca państwa złożył mu taką propozycję i on ją przyjął - dodał.

67-letni Jakunin jest prezesem Rosyjskich Kolei Żelaznych od 2005 roku. Ten zagorzały zwolennik Putina jest jednym z ulubionych celów blogera i bojownika z korupcją Aleksieja Nawalnego.

Gdy Jakunin został umieszczony na amerykańskiej czarnej liście wiosną ub.r., oświadczył, że jest to dowód jego oddania Putinowi i Rosji. - Jestem w dobrym towarzystwie. Nie ukrywam, że czuję się zaszczycony. Wszystkie osoby na tej liście to wybitni ludzie, ludzie, którzy wiele zrobili dla Rosji - napisał na blogu.

"Dom jednorodzinny" na ponad 2 tys. m kw. Zobacz, jak mieszka Władimir Jakunin:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane