• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Wizz Air zamyka spółkę-córkę na Ukrainie. Przez wojnę na wschodzie kraju i słabą hrywnę

Wizz Air zamyka spółkę-córkę na Ukrainie. Przez wojnę na wschodzie kraju i słabą hrywnę
Foto: Wikipedia Foto: Wizz Air jest największą tanią linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej

20 kwietnia 2015 roku spółka Wizz Air Ukraine, posiadająca obecnie dwa samoloty obsługujące 16 ukraińskich tras, zakończy swoją działalność - poinformowały w czwartek węgierskie linie lotnicze. Wszystko przez utrzymującą się niestabilność na terenach wschodniej Ukrainy i spadek wartości oraz zmienność kursu hrywny.

Zakończenie działalności Wizz Air Ukraine nie oznacza jednak, że węgierski przewoźnik całkowicie zniknie z tego kraju. Od 20 kwietnia osiem tras na Ukrainie będzie obsługiwała spółka Wizz Air Hungary. Natomiast 4 czerwca 2015 roku w Kijowie zostanie otwarta baza przewoźnika z jednym samolotem airbus A320. Drugi airbus A320 stacjonujący w stolicy Ukrainy zostanie przeniesiony do nowej bazy operacyjnej Wizz Air w Koszycach - informuje przewoźnik.

"Po wycofaniu dwóch samolotów z rynku ukraińskiego, konieczne było wprowadzenie dalszych zmian w wydajności i restrukturyzacja działań operacyjnych Wizz Air w tej części Europy. Powodem była także utrzymująca się niestabilność na terenach wschodniej Ukrainy, spadek wartości oraz zmienność kursu lokalnej waluty, a także wpływ kontroli dewizowej. Działania operacyjne spółki Wizz Air Hungary pozwolą na utrzymanie pozycji wiodącego przewoźnika na Ukrainie, gotowego na dalszy rozwój, gdy sytuacja na rynku ulegnie poprawie" - czytamy w komunikacie.

Linie poinformowały, że zamknięcie Wizz Air Ukraine nie wpłynie na działalność gospodarczą całej grupy w tym oraz kolejnych latach finansowych.

Połowa tras znika

Z liniami Wizz Air nadal będzie można polecieć na następujących trasach: Kijów-Budapeszt, Kijów-Londyn Luton, Kijów-Kolonia, Kijów-Dortmund, Kijów–Hamburg Lübeck, Kijów-Katowice, Kijów-Larnaka oraz Kijów-Monachium Memmingen.

Jak poinformował przewoźnik, pasażerowie posiadający bilety na loty realizowane na tych trasach po 20 kwietnia 2015, będą proszeni o zmianę rezerwacji na Wizz Air Hungary, przewoźnika obsługującego te rejsy. Klientom zostanie zaoferowany pełen zwrot pieniędzy oraz możliwość zakupu biletów zastępczych, realizowanych przez Wizz Air Hungary, w tej samej cenie, co uprzednio zakupione bilety.

Wizz Air całkowicie zawiesza loty na trasach: Kijów-Barcelona Girona, Kijów-Walencja, Kijów-Kutaisi, Kijów-Moskwa, Kijów-Mediolan Bergamo, Kijów-Neapol, Kijów-Wenecja Treviso, Lwów-Mediolan Bergamo, Lwów-Neapol, Lwów-Wenecja Treviso.

Z pasażerami posiadającymi bilety na tych trasach, Wizz Air skontaktuje się w celu dokonania pełnego zwrotu pieniędzy.

Największy tani przewoźnik

Wizz Air jest największą tanią linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się z 55 samolotów typu Airbus A320 latających z 20 baz na ponad 360 trasach. Przewoźnik zatrudnia ponad 2,2 tys. osób. W 2014 roku z usług Wizz Air skorzystało 15,8 mln pasażerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jawotr
To jest nic w porównaniu do wycofywania się zachodnich firm samochodowych z Rosji. General Motors wycofuje auta marki Opel i Chewrolet. Olbrzymie zakłady samochodowe PSM Rus w Kałudze wstrzymują produkcję na 3 miesiące i zwalniają ludzi... masakra.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane