• rozwiń

Wizyta Viktora Orbana w Polsce. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: EPA Foto: Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Prezydent Węgier Viktor Orban przyjedzie dziś do Warszawy, gdzie spotka się z premier Ewą Kopacz. Czy Polacy przekonają Węgry do wspólnej polityki wobec Rosji? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat.

Ukraińskie siły rządowe wycofały się w środę z atakowanego przez separatystów miasta Debalcewe w Donbasie, ważnego punktu między Donieckiem i Ługańskiem.

Stracony Donbas

Unia Europejska oceniła działania separatystów jako naruszenie wynegocjowanego niedawno zawieszenia broni.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, informując o wycofaniu wojsk, zapewnił, że siły rządowe opuściły Debalcewe w sposób zaplanowany, zabierając sprzęt wojskowy, a żołnierze "zachowali swój honor". Poroszenko oświadczył, że należało pokazać światu "prawdziwe oblicze" separatystów wspieranych przez Rosję, która była gwarantem niedawnych rozmów pokojowych. Jakie dalsze plany może mieć Rosja wobec Ukrainy? Jak długo będzie wspierać separatystów? Gdzie zakończy się konflikt na wschodniej Ukrainie? O tym będziemy mówili w TVN24 Biznes i Świat.

Rocznica Majdanu

Mija rok od krwawych wydarzeń na kijowskim Majdanie - kiedy około stu protestujących zostało zastrzelonych przez siły podległe ówczesnej władzy. Ofiary dramatycznych starć sprzed roku Ukraińcy określają mianem "niebiańskiej sotni." Niebezpiecznie na centralnym placu Kijowa zaczęło robić się 18-go lutego, czyli dokładnie rok temu. Do masakry protestujących doszło dwa dni później. Prezydent Wiktor Janukowycz podpisał porozumienie z opozycją, ale zaraz potem uciekł z kraju. Jak od tego czasu zmieniła się Ukraina? Więcej na antenie TVN24 Biznes i Świat

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane