• rozwiń
  • WIG20 2095.93 -0.57%
  • WIG30 2398.88 -0.47%
  • WIG 55858.04 -0.46%
  • sWIG80 11575.79 -0.14%
  • mWIG40 3748.89 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:47

Dostosuj

Strajkują pracownicy wieży Eiffla. Przez kieszonkowców

Strajkują pracownicy wieży Eiffla. Przez kieszonkowców Odtwórz: Strajkują pracownicy wieży Eiffla. Przez kieszonkowców
Foto: CC BY-SA 3.0/wikipedia.org// Carlos Delgado | Video: TVN24 BiS Foto: Wieża Eiffla była w piątek rano zamknięta dla turystów ze względu na strajk pracowników | Video: Strajkują pracownicy wieży Eiffla. Przez kieszonkowców

Wieża Eiffla była w piątek rano zamknięta dla turystów ze względu na strajk pracowników, którzy chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko kieszonkowcom grasującym wśród zwiedzających ten symbol Paryża i coraz częstszym aktom przemocy i groźbom.

SETE, spółka eksploatująca wieżę, potwierdziła, że konstrukcja nie została otwarta dla zwiedzających o godz. 9.30. Wyraziła ubolewanie, że "ukarani zostali zwiedzający".

Brutalne kradzieże

Według jednego z pracowników z prawa do odstąpienia od pracy skorzystało ok. 40 pracowników, czyli wszyscy, którzy mieli pracować w piątek. Inny pracownik opowiadał agencji AFP, że groził mu kieszonkowiec, którego wyprowadzał z wieży. "Jeśli tak będzie dalej, będziesz miał problemy" - usłyszał. Wraz z innymi współpracownikami złożył skargę na policji.

Strajk ogłoszono dzień po deklaracji władz Paryża, według których przestępczość wobec turystów we francuskiej stolicy spadła w tym roku za sprawą zwiększonej obecności policyjnej i monitoringu wideo.

Według danych opublikowanych w czwartek liczba brutalnych kradzieży spadła o jedną czwartą, a kradzieży kieszonkowych - o 23 proc. w ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku.

W 2013 roku strajkowali pracownicy Luwru, również protestując przeciwko wszechobecnym kieszonkowcom w hallu słynnego muzeum.

Wieża Eiffla, jeden z symboli francuskiej stolicy, gościła w 2014 roku ponad 7 mln zwiedzających.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane