• rozwiń
  • WIG20 2206.96 -0.33%
  • WIG30 2544.66 0.00%
  • WIG 57264.89 +0.87%
  • sWIG80 11493.78 +0.17%
  • mWIG40 3957.52 +0.42%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Szef banku z kochanką w służbowej podróży? Przeprasza pracowników

Szef banku z kochanką w służbowej podróży? Przeprasza pracowników
Foto: Thinglass / Shutterstock.com Foto: Pracownicy Lloyds Banku otrzymali notatkę od prezesa

Prezes Lloyds Banking Group przeprosił 75 tysięcy pracowników koncernu po tym, jak został oskarżony o pozamałżeński romans. "Bardzo żałuję, że stałem się powodem publicznego rozgłosu, co zaszkodziło reputacji grupy" - napisał.

Antonio Horta-Osorio, prezes Lloyds Banking Group w środę wysłał notatkę do wszystkich pracowników koncernu przepraszając za szkody spowodowane doniesieniami, że spędził czas z kochanką podczas niedawnej podróży służbowej do Singapuru.

Horta-Osorio powiedział, że choć "życie osobiste jest oczywiście sprawą prywatną", to mimo tego zdecydował się na napisanie notatki. "Bardzo żałuję, że stałem się przyczyną niekorzystnego publicznego rozgłosu, co zaszkodziło reputacji grupy" - podkreślił w wiadomości przesłanej pracownikom.

Akcje rosną

"The Sun" na początku sierpnia opublikował wiele zdjęć pokazujących Horta-Osorio w towarzystwie rzekomej kochanki. Brytyjska gazeta poinformowała, że za pobyt w hotelu prezes płacił około 5 tys. dolarów. Doniesienia te nie przeszły bez echa.

Horta-Osorio zapewnił teraz, że wydatki były "w pełni zgodne". - Jak możecie się spodziewać, płacę za swoje osobiste wydatki - podkreślił. Zapewnił również inwestorów, że nie ustąpi ze stanowiska.

Akcje Lloyds Banking Group notowane na londyńskiej giełdzie ok. godz. 17:46 zwyżkowały o 3,09 proc.

Jak przypomina CNN, Lloyds Bank otrzymał duże dofinansowanie w okresie globalnego kryzysu finansowego. W ramach pomocy brytyjski rząd zyskał 40 proc. udziałów banku.

Teraz ma jednak stopniowo zmniejszać te udziały do ok. 9 proc., co jednak sprawi, że nadal będzie największym udziałowcem.

Horta-Osorio został mianowany prezesem Lloyds Banku w 2011 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane