• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Poważna awaria w Wielkiej Brytanii. Setki tysięcy osób nie miało prądu

Eksperci o tym, czy zabraknie żywności po brexicie Odtwórz: Eksperci o tym, czy zabraknie żywności po brexicie
Eksperci o tym, czy zabraknie żywności po brexicie "Źródło: TVN24 BiS"

Awaria sieci energetycznej w Londynie i innych częściach Wielkiej Brytanii doprowadziła w piątek wieczorem do poważnych zakłóceń w działaniu kolei oraz metra. Awaria miała również wpływ na działanie sygnalizacji świetlnej, co zakłócało ruch na drogach.

Problem dotyczył nie tylko Londynu, ale również południowo-wschodniej i północno-zachodniej części Anglii oraz Szkocji. W efekcie, bez prądu pozostawało setki tysięcy osób.

Awaria w Wielkiej Brytanii

Firma National Grid, która zajmuje się przesyłem energii elektrycznej w Anglii i Walii, podała, że wystąpiły "problemy" z dwoma generatorami. Awaria została już usunięta.

W trakcie jej trwania internauci w mediach społecznościowych publikowali między innymi zdjęcia z jednej z linii metra, pokazując ciemny pociąg, który stoi w tunelu. Wstrzymano także ruch pociągów Thameslink, które obsługują między innymi lotniska Luton i Gatwick.

Niektóre osoby zareagowały z humorem na awarię, jak na przykład brytyjska pisarka Emma Clarke.

"Czy przez odcięcie od zasilania ktoś próbował naprawić Wielką Brytanię, wyłączając i włączając ją ponownie?" - zapytała we wpisie zamieszczonym na Twitterze.


Inni wskazywali, że to tylko zalążek problemów w obliczu jakich stanie Wielka Brytania, jeśli wyjdzie z Unii Europejskiej bez umowy handlowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane