• rozwiń

Zagraniczne media zachwycone nowym "Wiedźminem". "Jedna z najlepszych gier w historii"

Zwiastun "Wiedźmin 3: Dziki Gon" Odtwórz: Zwiastun "Wiedźmin 3: Dziki Gon"
Foto: CD Projekt | Video: CD Projekt RED Foto: Premiera gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" odbędzie się 3 maja | Video: Zwiastun "Wiedźmin 3: Dziki Gon"

Do światowej premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" został niecały tydzień, ale media na całym świecie już rozpływają się w zachwytach nad najnowszą produkcją CD Projektu. "To jedna z najwspanialszych gier w historii" i "najlepszy powód, dla którego możemy kupić konsolę" - możemy przeczytać na portalu Metacritic, który na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą odbiór danego tytułu przez krytyków. Gra o Geralcie z Rivii, na 100 możliwych punktów, zdobyła aż 92.

Gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" zdobyła dotychczas ponad 200 nagród i jeszcze przed premierą stała się jedną z najbardziej wyczekiwanych gier role-playing (RPG) na świecie. Opowiada o Geralcie z Rivii, wiedźminie, pogromcy potworów, który przyjmuje największy kontrakt swojego życia - musi odnaleźć Dziecko Przepowiedni, żyjącą broń, zdolną zniszczyć świat.

Milion w przedsprzedaży

Gra jest obecnie dostępna w ogólnoświatowej przedsprzedaży. Jak ujawnił CD Projekt, przedpremierowe zamówienia na grę "Wiedźmin 3: Dziki Gon" przekroczyły próg miliona egzemplarzy.

"Wiedźmin", który ukaże się 19 maja w wersjach na komputery PC oraz na konsole Xbox One i PlayStation 4, jeszcze przed premierą zachwycił zarówno polskie, jak i zagraniczne media.

"Nie warto przebierać w słowach. >>Wiedźmin 3<< to arcydzieło, a pod wieloma względami po prostu najlepsza i najbardziej fascynująca gra ostatnich lat. Urzeka wizją artystyczną, zniewala ogromnym światem, pochłania opowieścią. Twórcy nie szukają taniego poklasku. Ich projekt jest bezkompromisowy i konsekwentny. Przemyślany i dopracowany - pisze Eurogamer.pl.

"Nie możesz tego przegapić"

"Wspaniała, bardzo dobrze napisana i emocjonująca" - to z kolei opinia Gameblog.fr. Francuski portal dodaje, że gra oferuje tak wiele wspaniałych i tętniących życiem miejsc, zadań do wykonania, fantastycznych postaci i opowieści oraz tak wiele bitew do stoczenia, że zajmie to całą wieczność, aby to wszystko odkryć. "To arcydzieło, którego nie możesz przegapić, jeśli lubisz gry RPG i jeżeli masz dużo czasu, aby grać" - podsumowuje portal.

Metro GameCentral pisze: "Kolosalne osiągnięcie pod względem technicznym. Z poziomem interakcji ze światem gry i jej mieszkańcami nie ma sobie równych w dzisiejszym świecie gier wideo". Z kolei Everyeye podkreśla, że "Wiedźmin to kamień milowy w produkcjach RPG".

Magia i potwory w jednym miejscu

Zdaniem portalu The Verge, "Wiedźmin" to połączenie "Gry o Tron" i "Grand Theft Auto". "Akcja odbywa się w królestwie fantazji nękanym przez przerażające wydarzenia. To miejsce, gdzie obok siebie istnieją magia i potwory" - argumentuje.

"Nowe przygody Geralta są ogromne, dojrzałe, zaskakujące i zawsze oszałamiające. Czyli wszystko, co kochamy w grach wideo. Wiedźmin to najlepszy powód, aby kupić sobie konsolę" - pisze natomiast hiszpańska strona Habby Consolas.

GameSpot określa grę mianem "Tytana wśród gigantów" i "jedną z najlepszych gier RPG w historii".

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane