• rozwiń

Co zmieni raport na temat CIA? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Co zmieni raport na temat CIA? 
Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Konsekwencje publikacji raportu na temat działalności amerykańskiego CIA, Ludzie Roku według tygodnika "Time" oraz odbierająca Pokojową Nagrodę Nobla Malala Yousafzai - to główne tematy w wieczornym wydaniu TVN24 Biznes i Świat.

Senat USA opublikował we wtorek streszczenie raportu, w którym ocenia, że program przesłuchań, jaki CIA prowadziła w walce z terroryzmem, był nie tylko niezwykle brutalny, ale też nieskuteczny, a torturowanie wykraczało daleko poza granice prawa.

W ujawnionym mającym 525 stron dokumencie, który jest streszczeniem liczącego ponad 6 tys. stron raportu, nie padają nazwy państw, które współpracowały z USA i zgodziły się mieć na swym terytorium tajne ośrodki CIA. Nazwy miejsc, w których przetrzymywani byli więźniowie, zakodowano kolorami - "zielone", "niebieskie" czy "czarne" miejsce zatrzymań. Utajnione pozostały też nazwiska agentów, którzy przeprowadzali brutalne przesłuchania.

"Świat"

W programie "Świat" wraz z Januszem Onyszkiewiczem, byłym ministrem obrony narodowej będziemy zastanawiać się, jakie mogą być konsekwencje publikacji raportu na temat CIA. Co on oznacza dla amerykańskich służb specjalnych oraz sam raport odbierany jest w Stanach Zjednoczonych.

Początek programu "Świat" o godz. 20:30 w TVN24 Biznes i Świat.

"Bilans"

W programie "Bilans" o godz. 21:40 wraz z Jackiem Dekarzem z RDM Wealth Management będziemy podsumowywać najważniejsze wydarzenia na światowych rynkach finansowych. Sprawdzimy, na jakim poziomie zamyka się amerykańska giełda, a także o czym inwestorzy w Polsce powinny pamiętać jutro.

"24 godziny"

W programie "24 godziny" - tuż po 22 - wrócimy też do raportu na temat CIA, ale naszych gości Katarzynę Wigurę z Krytyki Liberalnej i Kamila Wyszkowskiego z UN Global Compact zapytamy o rolę Polski w działaniach służb wywiadowczych. Będziemy również rozmawiać o 17-letniej Pakistance Malali Yousafzai, która w swoim kraju walczy o prawo edukacji kobiet, a dziś odebrała Pokojową Nagrodę Nobla. Powiemy też o lekarzy, pielęgniarki i wiele innych osób, które zostały uznani za Ludzi Roku przez amerykański tygodnik "Time" za to, że walczyły z wirusem ebola w Afryce Zachodniej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane