• rozwiń

Temat: Chiny

Takiego wiaduktu jeszcze nie widziałeś. Składa się z 20 ramp i ma pięć poziomów

Nawet dwa tysiące kilometrów na motocyklu przez Chiny Odtwórz: Nawet dwa tysiące kilometrów na motocyklu przez Chiny
Nawet dwa tysiące kilometrów na motocyklu przez Chiny "Źródło: TVN24 BiS"

"Naczynie krwionośne miasta" - tak nazywany jest wiadukt Huangjuewan, który powstał w miejscowości Chongqing w południowo-zachodnich Chinach. Składa się z 20 ramp i ma pięć poziomów, a jego budowa zaczęła się w 2009 roku.

Węzeł prowadzi w ośmiu kierunkach i łączy trzy drogi ekspresowe.

Nowym wiaduktem kierowcy mogą jeździć od końca maja tego roku. Na razie nie otwarto jednak wszystkich ramp. Niedostępna jest bowiem jeszcze choćby autostrada w kierunku lotniska Chongqing Jiangbei.

Jak wskazują lokalne władze, Huangjuewan to "naczynie krwionośne miasta", które ma poprawić płynność ruchu w regionie.

Obawy kierowców

Wśród internautów budowla zyskała jednak miano "najbardziej skomplikowanego wiaduktu". Ludzie swoimi opiniami na temat projektu infrastrukturalnego dzielili się na stronie news163.com.

Jeden z nich powiedział, że "ta technologia jest dumą Chin". Nie brakowało także innych komentarzy. "Daily Mail" wskazuje na obawy internautów, którzy  wskazywali na komplikacje przy jeździe nową drogą. Wiadukt składa się bowiem aż z pięciu poziomów i 20 ramp.

Urzędnik odpowiedzialny za projekt powiedział jednak dziennikarzom, że wiadukt jest dobrze oznakowany, a w razie pomyłki jest możliwość szybkiego powrotu do punktu wyjścia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane