• rozwiń

Temat: USA

„Pieprz i wanilia” w TVN24 BiŚ. Poznaj Chiny i sprawdź, co łączy Warszawę, Paryż i Berlin

„Pieprz i wanilia” w TVN24 BiŚ. Poznaj Chiny i sprawdź, co łączy Warszawę, Paryż i Berlin
Foto: sxc.hu Foto: W weekend w TVN24 Biznes i Świat wybierzemy się też w podróż do Chin

W weekend w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, dlaczego słowa szefa FBI mają taką moc rażenia. Wybierzemy się też w podróż do Chin, wytłumaczymy co łączy Warszawę, Paryż i Berlin, a także jak i po co się uczyć. W TVN24 Biznes i Świat także mnóstwo nowych dokumentów.

Legendarny program „Pieprz i wanilia” znów na antenie! W maju podróżniczka Elżbieta Dzikowska zabierze widzów TVN24 Biznes i Świat w podróż po Chinach. A już w najbliższą sobotę ok. 13 o swojej fascynacji Państwem Środka opowie w rozmowie z Janem Niedziałkiem.

Jak działa FBI? Kto mianuje dyrektora Biura i jakie ma on uprawnienia? Dlaczego słowa amerykańskiego urzędnika mają taką moc rażenia? Po 16:30 na antenie TVN24 Biznes i Świat na te pytania odpowie Bartosz Węglarczyk, gość Katarzyny Karpy- Świderek.

O godz. 11:15 program „Piąta strona świata”. Gośćmi księdza Kazimierza Sowy będą Bogdan Góralczyk, Sebastian Duda, Patrycja Sasnal i Cezary Michalski. Porozmawiają, w jaki sposób problem masowej imigracji może dotknąć Polaków i poruszą temat geja, który nie zostanie ambasadorem Francji w Watykanie.

Z kolei o godz. 14:10 – kobiecy punkt widzenia na wydarzenia ubiegłego tygodnia, czyli „Babilon”. Gośćmi Piotra Marciniaka będą Małgorzata Sadurska, Małgorzata Kidawa - Błońska, Karolina Wigura, Katarzyna Piekarska, prof. Monika Płatek.

Jak i po co się uczyć?

Warszawa, Paryż, Berlin. Co łączy te miasta? Przez każde przepływa rzeka – do niedawna traktowana głównie jako uciążliwa przeszkoda komunikacyjna i źródło zanieczyszczeń. Dziś rzeki dostały drugie życie i stają się centrum miejskiej kultury i rozrywek. Jak z nich mądrze korzystać – sprawdziła Katarzyna Karpa- Świderek.

Z kolei w niedzielę o godz.12:30 gośćmi programu "Korespondent" będą Julia Szyndzielorz, Eldoradas Butrimas, Leszek Kabłak.
Dokumenty w weekend w TVN24 Biznes i Świat:

Sobota

17:00 Premiera: Podróże z przepychem - St. Lucia
20:00 Premiera: Ewa Ewart poleca: Przysięga rodziny Hitlera

Niedziela

17:00 Dążąc do perfekcji
20:00 Podróże z przepychem - St. Lucia
21:30 Premiera: Alan Turing: matematyk, który pokonał Hitlera
22:30 Przysięga rodziny Hitlera

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane