• rozwiń

Strzały na Ukrainie wreszcie ucichną? Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Raport z frontu i kulisy politycznych ustaleń - w relacjach wysłanników TVN24 Tomasza Kanika i Rafała Poniatowskiego.

W niedzielę strzały na Ukrainie mają ucichnąć. Jeśli obie strony uhonorują podpisany w Mińsku rozejm. Ale jego warunki nie zadowalają ani Kijowa, ani separatystów. Czy zawieszenie broni może utrzymać się przez dłuższy czas? W niedzielę o 14:35 Michał Sznajder spyta o to Pawła Kazaneckiego z Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego i Łukasza Jasinę z Kultury Liberalnej.

Razem z Agnieszką Szypielewicz z portalu tvn24.PL zajrzymy też do ukraińskich i rosyjskich mediów, by sprawdzić, jak na wschodzie komentuje się zawieszenie broni.

Znamy laureatów konkursu World Press Photo. To najbardziej prestiżowy konkurs dla fotografów pracujących dla mediów. W tym roku zwycięzcą wybrano Duńczyka Madsa Nissena, który sfotografował rosyjskich gejów. Jak patrzeć na świat, by fotografować na miarę laureatów? W niedzielę o 17:30 porozmawiamy o tym z Maksymilianem Rigamontim, fotografem, laureatem grand Press Photo w 2012 roku.

Czy auta sprowadzane z Wielkiej Brytanii zaleją Polskę? Rząd zniesie zakaz rejestracji w naszym kraju pojazdów z kierownicą po prawej stronie. Samochody na Wyspach są tańsze niż u nas, ale dodatkowy koszt to dostosowanie ich do polskich przepisów. No i realiów, bo z kierownicą po prawej stronie trudno jeździ się po europejskich drogach. Czy te trudności powstrzymają kierowców? Jak sprowadzić dobry samochód z Wielkiej Brytanii i ile trzeba wydać, by jeździć nim po naszych drogach? Opowie Adam Klimek, gospodarz programu "Samochód marzeń: kup i zrób" w TVN Turbo.

"Korespondent"

Jak nas widzą za granicą? Jak europejskie media oceniają wydarzenia ostatnich dni? O to wszystko Marek Tejchman spyta swoich gości w programie "Korespondent". W niedzielę o 12:30 o szczycie w Mińsku, rozejmie w Donbasie i przyszłości Grecji w strefie Euro będą mówić ukraińska dziennikarka Polskiego Radia Żenia Klimakin, Eldoradas Butrimas z litewskiego dziennika Lietauvos Rytas i David McQuaid z agencji Bloomberga.
Dokumenty


NIEDZIELA 15.02.
08:15 Zjedz, zobacz, zwiedź: Singapur cz. 3
08:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Singapur cz. 4
10:00 Robin Williams Wspomnienie
16:30 Niezwykłe Miejsca Ameryki
20:00 Heathrow - Lotnisko 24/7 cz. 1
21:00 Heathrow - Lotnisko 24/7 cz. 2
22:00 Rosyjski gaz
23:00 Wojny Tytoniowe

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane